Avrupa'nın en büyük teknoloji festivali olarak bilinen, "Londra Teknoloji Haftası", 10 - 14 Haziran tarihlerinde 11'inci kez düzenlenecek. Türkiye, 60 firmayla Londra'ya çıkarma yapacak. 

Teknoloji dünyasını bir araya getirecek etkinliğe 168 ülkeden çok sayıda teknoloji firmasının katılımı bekleniyor.

Londra Teknoloji Haftası'nda Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Yıldız Teknopark liderliğinde ve Academia Park London - Base Hub işbirliğiyle gerçekleştirilecek ilk kez kurulacak Türkiye Pavilyonu'nda 60 yerli teknoloji firması yer alacak.

Academi Park London Genel Müdürü Ataer Argüder, Londra'nın, teknoloji firmaları için Silikon Vadisi'nden sonraki en büyük piyasa olduğunu belirterek Londra Teknoloji Haftası'nın Türk girişim firmalarının dünya sahnesine çıkması için bir fırsat olarak görülebileceğine dikkati çekti. 

Kapıdaki Tehlike: İklim Krizi Kapıdaki Tehlike: İklim Krizi

Argüder, "Türk teknoloji şirketlerini, Ticaret Bakanlığı destekli bu uluslararası sahnede yer alarak işbirlikleri kurmaya ve global pazarda tanınmaya davet ediyoruz. Türkiye'ye döviz ve istihdam kazandırmayı, Türk firmalarının yatırım çekerek dünyaya açılmasını hedefliyoruz" dedi.

Argüder, Türkiye Pavilyonu'nun duyurulmasının ardından 600'e yakın yerli firmanın etkinliğe katılmayı talep ettiğini ifade ederek, "Ancak 60 firmalık yerimiz bulunuyor. Bu nedenle söz konusu firmalar arasından eleme yapmak durumunda kaldık ama gelecek sene daha çok firmayla temsil edilmek için gerekli çalışmaları yapacağız" diye konuştu.

Kaynak: AA