Esenyurt’ta Kapı İmalathanesinde Yangın! Esenyurt’ta Kapı İmalathanesinde Yangın!

Mardin’de, 13 Şubat'ta başından silahla vurulmuş halde bulunan İdan Yavuz (18), bu sabah hayatını kaybetti. Olayla ilgili gözaltına altına alınan amcası, yengesi ve 2 kuzeninin soruşturması sürüyor.

Olay, 13 Şubat'ta akşam saatlerinde, Mazıdağı ilçesi kırsal Kocakent Mahallesi'nde meydana geldi. Mahalledeki caminin yakınlarındaki evinden çıkan İdan Yavuz'u, cami cemaati, başından silahla vurulmuş halde hareketsiz buldu. Yüzü tanınamayacak halde olan Yavuz için imam, cami hoparlörlerinden yaralı bir gencin bulunduğunu anons etti. Anonsun ardından ailesi tarafından teşhis edilip, Mazıdağı Devlet Hastanesi'ne götürülen Yavuz, ilk müdahalenin ardından Mardin Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sevk edildi. İdan Yavuz, yapılan müdahalelere rağmen, sabah saatlerinde, yaşamını yitirdi. Yavuz'un cenazesi, otopsi işlemleri için hastanenin morguna kaldırıldı. Olayla ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınan İdan'ın amcası F.Y., yengesi G.Y. ve kuzeni E.Y. ile ismi belirlenemeyen diğer kuzeninin işlemleri devam ediyor. İdan Yavuz'un cenazesi, otopsi işlemlerinin ardından Kocakent Mahalle Mezarlığı’nda defnedilecek.

Son Yolculuğuna Uğurlandı

Mardin'de başından silahla vurulmuş halde bulunan ve bugün tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden İdan Yavuz (18), Mazıdağı ilçesi kırsal Kocakent Mahalle Mezarlığında gözyaşları ve ağıtlar eşliğinde toprağa verildi. Olayla ilgili yürütülen soruşturmada gözaltına alınan İdan'ın amcası F.Y., yengesi G.Y. ve kuzeni E.Y. ile ismi öğrenilemeyen diğer kuzeninin soruşturması devam ediyor.

Cenaze-2

Kaynak: DHA