Masa tenisinde dünya üçüncüsü olma başarısına sahip olan 11 yaşındaki Ali Enes Seren, Avrupa Masa Tenisi Federasyonunun "Avrupa'nın En Yetenekli Sporcuları" listesine adını altın harflerle yazdırdı.

Boluspor'un Altyapı Tesislerinde Yangın Çıktı Boluspor'un Altyapı Tesislerinde Yangın Çıktı

2024 sezonunda düzenlenecek uluslararası kamplara davet hakkı kazanan 11 yaşındaki Ali Enes Seren, "Şimdiki hedefim Avrupa ve dünya şampiyonu olmak" ifadesinde bulundu.

Türkiye Masa Tenisi Milli Takım Antrenörü Fatih Erden, "Aynı zamanda bu başarı arkasından gelen sporculara da bir örnek teşkil edecektir. Ülkemizi ve şehrimizi başarıyla temsil edeceğine inanıyorum" dedi.

Konya'da 5 yaşındayken ablasından etkilenerek masa tenisine gönül veren Seren, ailesinin de desteğiyle Selçuklu Belediyespor Kulübünde çalışmalara başladı.

Kulüpteki elemeleri geçme başarısı gösteren Seren, iki yıl önce Konya'da düzenlenen Minikler Ferdi Milli Takım Seçmeleri'nde, "minik altı" kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu.

Milli sporcu Seren, Avusturya'da 11-14 Ocak'ta düzenlenen "WTT Youth Contender"da 11 yaş altı kategorisinde bronz madalya aldı.

Seren, Avrupa Masa Tenisi Federasyonunun "Avrupa’nın En Yetenekli Sporcuları" listesine girerek, 2024 sezonunda düzenlenecek uluslararası kamplara davet hakkı kazandı.

Gelecek yıl Avrupa'nın en yetenekli sporcularıyla kamplara katılarak uluslararası düzeyde antrenörler eşliğinde çalışma imkanı bulacak olan Seren, 28 Şubat-6 Mart'ta Romanya'da yapılacak kampta ter dökecek.

Ali Enes Seren, masa tenisinde derece yapma hedefinin olduğunu belirtti.

Milli sporcu olarak Türkiye'yi temsil etme heyecanı yaşadığına söyleyen Seren, "Avrupa'nın en yetenekli sporcuları listesine seçilmiş olmak çok güzel bir duygu. Kampta turnuva oldu. Orada maçlar yaptık ve en çok puan toplayan seçildi. Ben de üçüncü seçildim. Şimdiki hedefim Avrupa ve dünya şampiyonu olmak” istediğini aktardı.

Seren, örnek aldığı Çinli sporcuların maçlarını dikkatle takip ettiğini belirterek, kendisini geliştirmek için antrenmanları ihmal etmediğini dile getirdi.

Türkiye Masa Tenisi Milli Takım Antrenörü Fatih Erden, Ali Enes'in büyük gelişme gösterdiğini vurgulayarak, "Aynı zamanda bu başarı arkasından gelen sporculara da bir örnek teşkil edecektir. Ülkemizi ve şehrimizi başarıyla temsil edeceğine inanıyorum." diye ifade etti.

AA

Editör: Betül DEMİR