Mektebim Koleji ve İngiltere merkezli Ackworth School, kapsamlı bir iş birliği projesine imza attı. Anlaşma kapsamında hazırlık programı, öğrenci değişimi, dil kampları, müfredat paylaşımı ve öğretmen eğitimi konularında iş birliğine gidildi. İmza töreninde konuşan Mektebim Koleji Kurucusu Ümit Kalko, “Öğrencilerimiz yapılan iş birliği sayesinde İngiltere’nin en prestijli üniversitelerine aracısız ve ek program olmadan yerleşebilecek” ifadelerini kullandı.

Mektebim Koleji, Manchester’da 250 yıllık köklü bir geçmişe sahip Ackworth School ile kapsamlı bir iş birliği projesine dahil oldu. İmza törenine Mektebim Koleji Kurucusu Ümit Kalko, Endless Abroad CEO’su Gökmen Özdemir, Ackworth School Genel Müdürü Anton Maree ile Pazarlama ve İletişim Direktörü James Busson katıldı.

Topuklu Ayakkabı Erkekler İçin Üretilmişti! Topuklu Ayakkabı Erkekler İçin Üretilmişti!

Küresel Bir Perspektif Kazandırılacak

Bu iş birliğinin eğitimde yeni ufuklar açacağını belirten Ümit Kalko, “Bu iş birliği öğrencilere, kültürel çeşitlilik, dil becerileri ve uluslararası ilişkilerde çeşitli avantajlar sağlayacak” şeklinde konuştu. Kalko, her iki kurumun da öğrencilerine sadece akademik başarı değil, aynı zamanda küresel bir perspektif kazandırmayı hedefleyerek, birleşik bir vizyonla yollarına devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Öğrencilere fırsat sunuldu

İmza töreninde konuşan Ackworth School Genel Müdürü Anton Maree ise şunları söyledi:

“Sadece yaratıcı düşünen değil, aynı zamanda etik ve sorumlulukla hareket eden esnek bireyler geliştirmeye çalışıyoruz. Öğrencilerimizi kendilerini güvenle ifade eden, başkalarına saygılı olmak başta olmak üzere tüm ahlaki değerlere sahip iyi insanlar olarak yetişmeleri için çalışıyoruz.”

İş birliğinin, öğrencilere çeşitli eğitim programlarına erişim sağlayacağını belirten Anton Maree, “Bu programlar arasında dil değişim programları, kültürlerarası etkileşim projeleri ve ortak öğrenme etkinlikleri bulunacak. Öğrencilere hem İngiltere'deki hem de Türkiye'deki eğitim kurumlarının kaynaklarından faydalanma fırsatı sunulacak” şeklinde konuştu.

Bu anlaşmanın en büyük mimarlarından birisinin Endless Abroad olduğunu ifade eden Ümit Kalko, Gökmen Özdemir’e de teşekkürlerini iletti.

Kaynak: DHA