Muharrem İnce, Ankara'da düzenlediği basın toplantısında, Memleket Partisi'nin seçim stratejisini ve 2023 Türkiye Genel Seçimi öncesi politikalarını açıkladı. İnce, partisinin her yerde seçime katılarak belediyeleri kazanma hedefinde olduğunu vurguladı. Türkiye'nin siyasi atmosferini ve halkın beklentilerini değerlendiren İnce, ülkenin iktidardan bıktığını ve muhalefete de güvenmediğini belirtti.

46 İlde Narkoçelik-2 Operasyonu: 227 Şüpheli Yakalandı 46 İlde Narkoçelik-2 Operasyonu: 227 Şüpheli Yakalandı

Türkiye’de Kutuplaşma ve Siyasi Çekişme

Türkiye'nin kutuplaşmadan ve siyasi çekişmelerden sıkıldığını ifade eden İnce, Memleket Partisi'nin bu boşluğu doldurabilecek tek parti olduğunu savundu. İstanbul'da adaylık için Mehmet Sevigen'in aday adayı olduğunu açıklayan İnce, diğer illerde de belirlenen adayları duyurdu. Memleket Partisi'nin seçim stratejisi, sokaklardan başlayarak ülkeyi aydınlığa kavuşturmayı hedefliyor.

İstanbul’da 3 Aday Var

İnce, İstanbul adaylığı için şu an 3 aday adayı bulunduğunu ve bunlardan birisinin Mehmet Sevigen olduğunu belirten İnce, belli olan diğer adaylarını açıkladı. Buna göre Memleket Partisi’nin belirlenen adayları şöyle; Eskişehir'de Salih Eskici, Sakarya'da Ali Sarı, Bilecik'te Hüseyin Korkman, Yalova'da Fatih Elönü, Mersin'de Haluk Bozdoğan, Ankara Şereflikoçhisar'da Mahmut Celal Ünsal, Artvin'de Yekta Faik Yılmaz, Aydın'da Ali Çetinkaya, Bilecik Bozüyük'te Talat Halefoğlu, Eskişehir İnönü'de Hamdi Tosunoğlu, İzmir Bayındır'da Ali Erişen, İzmir Tire'de Nihat Koç, Samsun Canik'de Furkan Güler.

Kaynak: DHA