Mersin’de 23 Nisan etkinlikleri kapsamında Yıldız Dağı'na tırmanış yapan ve dönüşte kaybolduğu ortaya çıkan emekli öğretim üyesi M.T.’den hiçbir ize ulaşılamadı. Dron, iz takip ve kadavra köpeklerinin de kullanıldığı, defalarca “süpürme” yönteminin uygulandığı çalışmalarda sonuç alınamadı. Arama çalışmalarına ara verildi.

Konya Selçuk Üniversitesi'nde uzun yıllar öğretim üyesi olarak görev yapan ve Çumra Meslek Yüksekokulu'nun kurucu müdürü olan M.T., 23 Nisan etkinlikleri kapsamında 2 arkadaşı ile Mersin'in Toroslar ilçesindeki 3 bin 150 rakımlı Yıldız Dağı'na çıktı. 2 bin 200 metrede kamp kuran grup, tekrar yola devam etti.

M.T.’nin arkadaşları, 2 bin 700 metrede yorulunca tırmanışı bıraktı. M.T. ise zirveye doğru tırmanış yapan Ereğli Dağcılık Kulübü üyeleri ile yola devam etti. M.T. ile üyeler, Yıldız Dağı'nın zirvesine ulaştı. Daha sonra kulüp üyeleri inişe geçti. İniş sırasında dağcılık kulübünün üyeleri, M.T.’nin arkadaşları ile karşılaştı. Bu sırada M.T.’nin grupla olmadığı ortaya çıktı.

Jandarma, AFAD ve AKUT'un da aralarında olduğu çok sayıda arama-kurtarma ekibi çalışma başlattı.

Çalışmalara Ara

Dron, iz takip ve kadavra köpeklerinin de kullanıldığı defalarca “süpürme” yönteminin uygulandığı Yıldız Dağı'nda M.T.’den hiçbir ize ulaşılamadı. Helikopterlerle yapılan aramalardan da herhangi bir sonuç çıkmadı.

M.T.’yi arama-kurtarma çalışmalarına ekipler tarafından ara verildi.

Çalışmaların ilerleyen günlerde devam edeceği kaydedildi.

Antalya’da Sahte Basın Kartı Operasyonu: 6 Gözaltı Antalya’da Sahte Basın Kartı Operasyonu: 6 Gözaltı

Kaynak: DHA