MİT Başkanı Kalın ve CIA Başkanı Burns’tan Kritik Görüşme MİT Başkanı Kalın ve CIA Başkanı Burns’tan Kritik Görüşme

Mersin'in Aydıncık ilçesinde, yolcu otobüsünün yağış nedeniyle kayganlaşan yolda devrilmesi sonucu, 9 kişinin yaşamını yitirdiği, kazada yaralanan 31 kişiden 15'inin tedavilerinin sonlandığı aktarıldı.

Kaza, dün saat 04.30 sıralarında Aydıncık ilçesi Sarıyar mevkiindeki Sarıyar-2 Tüneli'nin çıkışında meydana geldi. Muğla'dan çıkış yapan Dilmenler Mardin Seyahat'a ait Hüseyin Tavşun (43) yönetimindeki, içerisinde 40 yolcu ve 3 mürettebat bulunan 47 AN 747 plakalı yolcu otobüsü, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak şarampole devrildi.

Kazada 9 kişi hayatını kaybetti, 31 kişi yaralandı. Yaralananlar, ambulanslarla Mersin'deki çeşitli hastanelere kaldırıldı. Kaza anı ise güvenlik kameraları tarafından görüntülendi.

Bakanlık: Hızı 3 Katı Fazla

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı'nca, Mersin'de 9 kişinin öldüğü 31 kişinin yaralandığı kazada otobüs şoförünün tünel içi giriş ve çıkışlarından sonra kademeli olarak 50, 40 ve 30 kilometre hıza inmesi gerekirken, 3 katı olan 98,7 kilometre hızla yol aldığı açıklandı.

8 Kişinin Kimliği Belli Oldu

Kazada hayatını kaybeden 9 kişiden 8'inin kimliği tespit edildi. Bu kişilerin otobüs şoförü Hüseyin Tayşun, Ahmet Bukaç (41), Huzan Sunmez (22), Muhammed Akbaba (20), Mehmet Emin Anaeli (28), Şeyhmus Öget (37) ile ailelerinin teşhisiyle kimlikleri belirlenen Mülkiye Beytar (22) ve Hümeyra Karadağ'ın (7) olduğu saptandı. 1 çocuğun cenazesinin, Adli Tıp Kurumu morgunda işlemleri devam ediyor.

16 Kişinin Tedavisi Sürüyor

Kazada hayatını kaybeden 8 kişinin cenazesi yakınlarına teslim edildi. Cenazelerin bazıları toprağa verildi. Kazadan yaralı olarak kurtulan 15 kişi ise, tedavilerinin ardından taburcu edildi.

16 kişinin ise hastanelerde tedavileri sürerken, durumlarının iyiye gittiği ve hayati tehlikesi olan yaralıların bulunmadığı öğrenildi.

Kaynak: DHA