Camdaki Kız ve Ankara'nın Dikmeni adlı projelerden tanıdığımız Merve Polat, kendini her ortama uyum sağlayabilen bir insan olarak tanımladı. Bu özelliğinin kendisini ayakta tuttuğunu belirten Polat bu zamanla daha esnek bir oyuncu haline geldiğinin altını çizdi.

Her projede değiştiğini söyleyen oyuncu Merve Polat; "Merve’nin en temelinde her ortama uyum sağlayabilir oluyor olması var. Her koşul ve şartta ayakta kalabiliyor, her şey büyük bir hızla değişiyor ve Merve de akışkan bir şekilde her duruma ayak uydurabiliyor. Daha katı bir karakterden biraz daha oynadıkça esneyen ve kendini geliştiren bir kadın olarak tanımlayabilirim. Bir dönem çok aradım bir çocuk gibi her şeyi deniyordum. Ama artık enerjisini nereye sarf edeceğini bilen genç bir oyuncu" dedi.

Şimdiye Kadar Yaşamış En Zeki İnsan Kimdir? Şimdiye Kadar Yaşamış En Zeki İnsan Kimdir?

Çocukken de oyuncu olmak istediğini ifade eden Polat; "Televizyonda Nejat Uygur’u izlerken oyuncu olacağımı söylerdim. Dedemle bunun sohbetini yaparken dedemin şey dediğini hatırlıyorum, “aç kalıyor onlar”. Nejat Uygur da çok zayıf bir ustaydı ben de para kazanılamaz gibi değil de gerçekten aç kalınıyor olarak anlamıştım o söylemi. Zaten sonrasında radyo ve televiyon okumak istemiştim. Babam da Kanal D'de çalışıyordu ve şey dedi “ben görüyorum 15 16 yaşındaki çocukları sabahlara kadar çalıştırıyorlar. Ben senin medya sektöründe çalışmanı istemiyorum” dedi. Ben de tamam dedim ve Marmara Üniversitesi Tarih bölümünü yazdım. Ancak okula girer girmez tiyatro kulübünü gördüm ve tiyatro kulübüne girdim. Akacak kan damarda durmuyor. Ardından Kadir Has Üniversitesinin Yüksek Lisans Programına başladım. Çetin Sarıkartal hoca ben hiçbir şey bilmediğim halde benimle yüksek lisansta çalışmak istediğini söyledi.Yoksa ben lisans bölümüne girecektim. Zaten yüksek lisans programı laboratuvar gibiydi" cümlelerini kullanarak meslek hayatına başlama hikayesini anlattı.

Muhabir: Arda Kemal Atay