Antalya’da 7 Aydır Kayıp Olan Kadını Arama Çalışması Sürüyor Antalya’da 7 Aydır Kayıp Olan Kadını Arama Çalışması Sürüyor

Yurdun iç ve batı kesimlerinde beklenen kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 45 il için "sarı" kodlu uyarıda bulundu. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son tahminlerine göre, bu gece saatlerinden itibaren batı kesimlerden başlayarak Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu ile batı ve orta Karadeniz'de güney ve güneybatı yönlerinden fırtına ve yer yer kuvvetli fırtına şeklinde rüzgar bekleniyor. 

Uyarıda, fırtına ile meydana gelebilecek ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, ulaşımda aksamalar, toz savrulması gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği vurgulandı. 

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, olumsuz hava koşullarının etkili olacağı illeri şu şekilde açıkladı:

"Aydın, Balıkesir, Bursa, Çanakkale, Edirne, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Manisa, Tekirdağ ve Yalova yer alırken; kuvvetli yağış ve fırtına beklenen iller arasında Antalya, Burdur, Denizli, Isparta, Kütahya ve Muğla bulunuyor. Ayrıca, kuvvetli rüzgar beklenen diğer iller ise Afyonkarahisar, Amasya, Ankara, Bolu, Çankırı, Çorum, Eskişehir, Kastamonu, Kayseri, Kırşehir, Konya, Nevşehir, Niğde, Ordu, Samsun, Sinop, Sivas, Tokat, Uşak, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Karaman, Kırıkkale, Bartın, Karabük, Düzce."

Bu kritik durumla ilgili olarak Meteoroloji yetkilileri, vatandaşların gerekli önlemleri almaları ve güvenlik tedbirlerine uymaları konusunda uyarıda bulundu. 

Kaynak: Haber Merkezi