MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM'deki grup toplantısında yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı liderliğindeki güvenlik toplantısında alınan kararları desteklediğini belirtti. Irak'ın kuzeyinde bir güvenlik hattı önerisi getiren Bahçeli, terörle mücadelede siyasi cephenin de ele alınması gerektiğini vurguladı. Ayrıca, CHP'nin belediye başkan adaylarını eleştirerek, terörle mücadelede birlik ve beraberlik çağrısında bulundu.

Bahçeli, sanatçı Zülfü Livaneli'nin Türkiye'yi eleştiren sözlerine tepki gösterdi ve Türk Silahlı Kuvvetleri'ni övdü. ABD ile Türkiye arasındaki ilişkilere değinen Bahçeli, PKK/YPG'nin sahiplerinin Brüksel-Washington hattında olduğunu iddia etti. ABD'nin Türkiye'ye yönelik kötü niyetini vurgulayan Bahçeli, Türkiye'nin sınır ötesi güvenliği konusundaki kararlara destek verdi.

9 İlde Kafes-50 Operasyonu: 37 Şüpheli Yakalandı 9 İlde Kafes-50 Operasyonu: 37 Şüpheli Yakalandı

Bahçeli, Anayasa Mahkemesi'nin PKK'nın siyasi uzantısı olarak görülen parti hakkında verdiği kararı eleştirerek, mahkum Can Atalay'ın durumunun TBMM'de okunmasını istedi. Bölücülükle mücadele için detaylı bir strateji oluşturulması gerektiğini belirten Bahçeli, Türkiye'nin birlik ve bütünlüğünü hedef alan iç ve dış tehditlere karşı birlik olunması çağrısında bulundu.

Kaynak: DHA