Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, emekli maaşları için 6 aylık artış oranının yüzde 49,25'e yükseltildiğini kaydetti. Bunun üzerine sosyal medya hesabı X’ten bir açıklama yapan BBP Genel Başkanı Mustafa Destici, emekli maaş zammının yeterli olmadığını bildirdi. Destici, X hesabından yaptığı paylaşımda, ”Tüm Emeklilerimiz için ocak ayı artış oranı %49.25 olarak yeniden düzenlenmiştir. Elbette olumludur. Lâkin yeterli değildir. En düşük emekli maaşı asgari ücret seviyesine yükseltilmeli ve diğerlerinin de hak kaybı yaşamaması için kademeli olarak artış yapılmalıdır.” ifadelerine yer verdi!

“TBMM, İsveç’in NATO Üyeliğine Evet Dememeliydi”

BBP Genel Başkanı Destici, İsveç'in NATO üyeliği ile ilgili Protokol’un Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen oturumda yapılan oylamada kabul edilmesiyle ilgili de bir değerlendirmede bulundu.

Özgür Özel'den Mesut Kocagöz'ün Tutuklanmasına Sert Tepki Özgür Özel'den Mesut Kocagöz'ün Tutuklanmasına Sert Tepki

Sosyal medya hesabı X’ten konuyla ilgili bir açıklama yapan Destici, “Türkiye’nin; İsveç ve ABD’den taleplerinin tamamı karşılanmadan İsveç’in NATO’ya üyeliğine TBMM kesinlikle evet dememeliydi. Çünkü geçmişte Türkiye’ye verilen sözler yerine getirilmemişti. İnşallah yine böyle bir süreç yaşanmaz ve sonu hüsranla bitmez” dedi.

Kaynak: Haber Merkezi