Milli Eğitim Müfredat Programı’nın yenilenmesi söz konusuyken ve yeni programın nasıl şekilleneceği tartışmaları gündemdeki yerini korurken bir öneri de deprem denildiğinde akla ilk gelen isimlerden olan Prof. Dr. Naci Görür’den geldi.

Görür, X sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı bir paylaşım ile yeni müfredat oluşturulurken dikkat edilmesi gereken noktaların altını çizdi.

Görür, konuya ilişkin açıklamasında, Jeoloji ve Coğrafyanın temel fen dersleri olarak yeni müfredatta yer alması gerektiğinin önemine vurgu yaparak şu ifadelere yer verdi:

Takip ettiğim kadarıyla bir yeni Milli Eğitim Müfredat Programı hazırlanıyor. Kimler hazırlıyor bilmiyorum. Elbette bize sormadılar. Şu anda askıdaymış. Evvelki gün ben de jeoloji ve coğrafya için bir öneride bulundum. Sağ olsun Milli Eğitim Bakan yardımcısı aradı ve beni jeojoji ve coğrafya konusunda bilgilendirdi. Ayrıca Bursa Uludağ Üniv Prof. Dr. Serhat Zaman da arayıp neler yaptıklarını anlattı. Müfredat konusunda son söyleyebileceğim şu: Müfredat evrensel anlayış ve ölçütlerle hazırlanmalıdır. Jeoloji ve Coğrafya temel fen dersleri olarak yerini almalı ve ortaokul ve liselerde zorunlu olarak okutulmalıdır. Ülkemizin doğası gereği bu zorunludur.”

Özgür Özel: İktidar Olduğumuzda Emekli Maaşları Artacak Özgür Özel: İktidar Olduğumuzda Emekli Maaşları Artacak

Kaynak: Haber Merkezi