İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, uyuşturucu ile mücadeleye yönelik 41 ilde düzenlenen 'Narkogüç-46' operasyonlarında 201 zehir taciri ve sokak satıcısının yakalandığını duyurdu. Yerlikaya operasyonlarda 221 kilo uyuşturucu ile birlikte 2 milyon 153 bin adet uyuşturucu hapın ele geçirildiğini de açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından, "Kayseri, Gaziantep, Konya, Ankara, Osmaniye, İzmir, Antalya, Kocaeli, Tekirdağ, Adana, Sakarya, Bilecik, Mersin, İstanbul, Şanlıurfa, Muğla, Adıyaman, Balıkesir, Isparta, Kahramanmaraş, Denizli, Erzincan, Samsun, Niğde, Bolu, Diyarbakır, Hatay, Kastamonu, Kütahya, Malatya, Kırıkkale, Edirne, Kırklareli, Afyonkarahisar, Aksaray, Çorum, Elazığ, Manisa, Van, Bursa ve Ağrı olmak üzere 41 ilde 'Narkogüç - 46' operasyonları düzenlendi" açıklamasını yaptı.

Türkiye'nin Narenciye Ürünleri İhracatı Arttı Türkiye'nin Narenciye Ürünleri İhracatı Arttı

Operasyonlarda, 201 zehir taciri ile sokak satıcısının yakalandığını kaydeden Bakan Yerlikaya, 221 kilo uyuşturucu ile birlikte 2 milyon 153 bin uyuşturucu hapın da ele geçirildiğini bildirdi.

Yerlikaya paylaşımında, "Operasyonu gerçekleştiren kahraman polislerimizi, kahraman jandarmamızı ve kahraman gümrük muhafaza ekiplerimizi gönülden tebrik ediyorum. Ülkemizin dört bir yanında zehir tacirlerine karşı operasyonlarımız karalılıkla devam edecek. Aziz milletimizin bilmesini isterim ki gençlerimizi ve geleceğimizi zehirleyen uyuşturucu tacirlerine göz açtırmayacağız. Her an enselerindeyiz. Bizden kaçamayacaklar" ifadelerine yer verdi.

Kaynak: DHA