Rus Hava Bombaları, Ukrayna'da Can Aldı: 2 Ölü, 24 Yaralı Rus Hava Bombaları, Ukrayna'da Can Aldı: 2 Ölü, 24 Yaralı

ABD'de Türk diplomatlarının Ermeni terör örgütü ASALA tarafından şehit edilmelerine tepki amacıyla, ilk olarak 1981'de düzenlenen ve daha sonraki yıllarda geleneksel hale gelen Türk Günü Yürüyüşü'nün 41'incisi 17 Mayıs'ta gerçekleştirilecek.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonundaki etkinlikler, 17 Mayıs'ta Wall Street - Bowling Green Park'ta bayrak çekme töreniyle başlayacak.

Ardından New York Madison Avenue ve 38th Street'te başlayacak olan yürüyüş, Madison Square Park'ta sona erecek. 

Türk Günü Yürüyüşü kapsamında, Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı mehter takımı, yürüyüş rotasında Osmanlı Türk müziğini icra edecek.

Program kapsamında sanatçılar konser verecek, çeşitli gösteriler izleyiciler ile buluşacak.

Etkinlikler kapsamında, 17 Mayıs'ta Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı tarafından Türkevi'nde "Kültürel Bağları Güçlendirmek: Türk - Amerikan İlişkilerinde Yeni Bir Vizyon" konulu bir panel düzenlenecek.

Türk ve Amerikan akademisyenlerin, sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımlarıyla yapılacak panelde, iki ülke arasındaki ilişkiler kültürel yönü ile ele alınacak. 

Panelde ayrıca, Türkiye - ABD ilişkilerinin son yıllarda geldiği durum ve kültürel bağlamda ilişkilerin geleceği değerlendirilecek.

Etkinlikler kapsamında, çocuklara özel oyun ve eğlenceler de düzenlenecek.  Türk Günü Yürüyüşü'ne her yıl binlerce kişi katılıyor.

Kaynak: AA