Kariyeri boyunca aksiyon dolu gerilim filmlerinden dramalara kadar çok sayıda filmde başrol oynayan Oscarlı oyuncu Nicolas Cage, sinemayı bırakma yönünde planlarını hayata geçirebilir.

Elveda Las Vegas filmiyle 1996 yılında En İyi Erkek Oyuncu Oscar’ını kazanan Nicolas Cage, kısa süre önce yaptığı açıklamada sinemayla ilgili söyleyeceklerini fazlasıyla söylediğini belirtmiş, “Artık ‘elveda’ demek istiyorum. Sanırım oraya varmadan önce üç veya dört film daha yapmam gerekiyor” diyerek sinemaya vedası hakkında net açıklamada bulunmuştu.  

Cage format değiştireceğini belirterek, “Umarım formatları değiştirir ve oyunculuğu ifade etmenin başka bir yoluna girerim” açıklamasıyla başka mecralarda oyunculuğa devam edeceğini belirtmişti.   

Sundance Film Festivali Evini Değiştirmeye Hazırlanıyor Sundance Film Festivali Evini Değiştirmeye Hazırlanıyor

Son olarak Longlegs filminde oynadığı karakterle dikkatleri üzerine çeken Cage, daha önce bahsettiği “Üç veya dört film daha yapmam gerekiyor” açıklamasındaki film sayısına şimdiden ulaşmış durumda.

Cage, Longlegs'in yanı sıra Arcadian ve The Surfer filmleri ile sevenlerinin karşısına çıktı bile…

60 yaşındaki oyuncunun çok yakın dönemde de Savaş Lordları ve Marangozun Oğlu filmleri gösterime girecek.

Ayrıca 2 bölümlük bir dizi ve 2 filmin çekimlerinin de devam ettiği düşünülürse başarılı oyuncunun şimdi ne karar vereceği merakla bekleniyor?

Muhabir: Ersan Akbaş