Amerikalı oyuncu ve eski televizyon sunucusu Olivia Munn, sosyal medya hesabından kendisine meme kanseri teşhisi konulduğunu açıkladı. 43 yaşındaki oyuncu Instagram hesabından hastane yatağındaki fotoğraflarını da paylaştı.

Yaklaşık üç milyon takipçisine gönderdiği mesajda, "Bana meme kanseri teşhisi konuldu" diyen Munn, "Bunu paylaşarak başkalarının kendi yolculuklarında rahatlık, ilham ve destek bulmalarına yardımcı olacağını umuyorum" dedi.

Geçen yıl şubat ayında 90 farklı kanser genini kontrol eden bir genetik test yaptırdığını ve hepsinin negatif çıktığını söyleyen Munn, buna rağmen doktorunun Meme Kanseri Risk Değerlendirme Puanını hesaplamaya karar verdiğini ve bunun da "hayatını kurtardığını" yazdı.

Her iki memesinde de agresif bir kanser türü tespit edilen oyuncuya biyopsiden 30 gün sonra çift mastektomi (meme kanserinin tedavi edilmesi için meme dokusunun çıkarıldığı cerrahi operasyon) yapıldı.  

Angelina Jolie ve Brad Pitt’in Kızı, 'The Outsiders' ile Poz Verdi Angelina Jolie ve Brad Pitt’in Kızı, 'The Outsiders' ile Poz Verdi

Son 10 ay içinde dört ameliyat geçiren oyuncu, bunu gizli tuttuğunu belirterek, "Paylaşmadan önce nefes almam ve en zor kısımları atlatmam gerekiyordu" açıklamasını yaptı.

Ünlü oyuncu yaşadıklarını da, “Geçtiğimiz 10 ayda dört ameliyat geçirdim, yatakta sayamadığım kadar çok gün geçirdim ve kanser, kanser tedavisi ve hormonlar hakkında hayal bile edemeyeceğim kadar çok şey öğrendim. Şaşırtıcı bir şekilde, sadece iki kez ağladım. Sanırım ağlamaya vaktim olmadığını hissettim. Odak noktam daraldı ve açık fikirli kalma yeteneğimi engelleyeceğini hissettiğim duygularımı masaya yatırdım" diyerek anlattı.

Munn ayrıca şanslı olduğunu vurgulayarak, "Şanslıyım. Seçeneklerimin olması için yeterli zaman varken yakaladık. Bir gün bununla yüzleşmek zorunda kalabilecek herhangi bir kadın için de aynısını istiyorum" dileğinde bulundu.

Kaynak: Ersan Akbaş