1993 - 1995 yılları arasında Hakkari'de sorumlu olarak terör örgütüne karşı yönettiği operasyonlarda büyük başarılara imza atan efsane komutan emekli Tümgeneral Osman Pamukoğlu, sosyal medya hesabından bir paylaşımda bulunarak gayri nizami harpte uygulanacak tek formülü açıkladı. 

Kuzey Irak topraklarına 2 sene içerisinde komutasındaki birliklerle 21 sınır ötesi operasyon düzenleyen efsane komutan Osman Pamukoğlu, paylaşımında yaptığı, "Savaş sanatına yeni başlamış öğrencilerin bile bilmesi lazım, gayrinizami harpte tek formül: ARA, BUL, YOK ET!" ifadeleri ile dikkat çekti. 

Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Bayram Yoğunluğu Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Bayram Yoğunluğu

Emekli Tümgeneral Pamukoğlu, komuta ettiği birliklerle yaklaşık 800 gün aralıksız sürdürdüğü operasyonlarda terör örgütünü Hakkari, Çukurca ve Şemdinli'de tamamen temizlemiş, PKK'ya o yıllarda büyük bir darbe indirmişti. 

Terör örgütüne yönelik sınır ötesi operasyonlarını çok hızlı gerçekleştiren ve erlerinin yanında bizzat çarpışmalara katılan Osman Pamukoğlu’na, emrindeki askerleri tarafından “Efsane Komutan” lakabı takılmıştı.

Kaynak: Ersan Akbaş