Denizli’de UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi'nde yer alan Pamukkale, Ramazan Bayramı'nda ziyaretçi akınına uğrarken, giriş alanlarında uzun kuyruklar oluştu. Travertenler üzerinde yürüyen ziyaretçiler, hatıra fotoğrafı da çektirdi.

Ramazan Bayramı tatili nedeniyle Pamukkale en yoğun günlerinden birini yaşıyor. Türkiye'nin en önemli turizm noktalarından olan ve “beyaz cennet” olarak adlandırılan Pamukkale'yi görmek için gelen yerli ve yabancı ziyaretçiler, kapılarda uzun kuyruklar oluşturdu. İçeri giren yerli ve yabancı ziyaretçiler travertenler üzerinde yürüyerek doğal güzelliğin tadını çıkarıp, hatıra fotoğrafı da çektirdi.

İzmir'den geldiklerini söyleyen Eylül Hazal Yalçın, "Pamukkale'ye ilk kez geldim. Arkadaşlarımla geziyoruz. Travertenlere çıplak ayakla basmak çok keyifli ve güzel. Travertenlerde yürüyerek yumuşak dokuyu hissettim. Burada olmak çok güzel. Burayı görebilmek için giriş kapısında sıra bile bekledik" dedi.

Afyonkarahisar Merkezli Tefecilik Operasyonu: 9 Gözaltı Afyonkarahisar Merkezli Tefecilik Operasyonu: 9 Gözaltı

Ankara'dan gelen Yasin Tekin ise "Tatil dönüşünde Ankara'ya giderken Pamukkale'ye uğradık. Çok güzel, çok beğendik. Pamukkale'nin en güzel özelliklerinden biri de beyaz travertenleridir. Giriş kapılarında bayram yoğunluğundan sıra vardı bekledik ve girebildik. Burada yürümek de çok güzel bir duygu" ifadelerini kullandı.

Pamukkale'de restoran işleten Samim Tahra, "Bayramı bayram günü gibi yaşıyoruz. Bahar geldi, ikinci baharı da bayramla birlikte biz esnaflar yaşıyoruz” diye konuştu.

Kafe ve restoran işleten Mehmet Kıvılcım da "Bugün bayram nedeniyle kalabalıktan dolayı biz de mutluyuz ve heyecanlıyız. Pamukkale de bugün bayram nedeniyle çok yoğun. Yerli ve yabancı turist akını var. Biz de esnaf olarak bu doluluktan mutluyuz" sözlerini kullandı.

Kaynak: DHA