Associated Press'in haberine göre, tartışmalı eserler Ekim ayında Perulu gümrük görevlileri tarafından ele geçirilmiş ve "Meksika vatandaşına" yönelikti.

Meksikalı gazeteci ve kendini "UFO uzmanı" olarak tanımlayan Jaime Maussan, bu figürleri geçen Eylül ayında Meksika kongresinin önüne getirmiş ve bunların antik Nazca Çizgileri yakınında bulunduğunu, 700 yıldan daha eski olduklarını iddia etmişti. Ancak, Peru'da bulunan oyuncak bebeklerin gerçekte Meksikalı sanatçılar tarafından yapılmış ve sahte olduğu belirlendi.

Dünyadaki En Tehlikeli Hackerlar Dünyadaki En Tehlikeli Hackerlar

Meksika kongresindeki UFO ve uzaylı yaşamı olasılığına dair ifadenin dinlenmesi sırasında Maussan, dünya dışı yaşam olduğunu iddia ettiği objeleri tanıttı. Ancak, bu iddialar bilim adamları tarafından desteklenmedi.

Perulu savcılığın adli arkeologları, ele geçirilen bebekleri analiz etti ve bu figürlerin aslında hayvan ve insan kemiklerinden oluşan, sentetik yapıştırıcı ile bir araya getirilmiş oyuncak bebekler olduğunu belirledi.

Adli arkeolog Flavio Estrada, yaptığı açıklamada, "Onlar dünya dışı canlılar değil, dünya içi canlılar değiller, yeni bir tür değiller, melez değiller. Bu unsurları sunan bu sözde bilim adamı grubunun sunduğu şeylerin hiçbiri değiller" dedi. Estrada, bu tür iddiaların ekonomik çıkarları olan sahte bilim olduğunu vurguladı.

Kaynak: Haber Merkezi