TFF Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, olaylı biten Trabzonspor-Fenerbahçe maçının cezalarını açıkladı.

TFF'nin internet sitesinde yer alan açıklamaya göre, Trabzonspor'a, taraftarlarının neden olduğu saha olayları nedeniyle, 6 maç sahasında seyircisiz oynama ve 3 milyon lira para cezası verildi.

Filenin Sultanları’nın Milletler Ligi Kadrosu Açıklandı Filenin Sultanları’nın Milletler Ligi Kadrosu Açıklandı

Açıklamada, anons sisteminin ev sahibi takımı destekleyici şekilde kullanılmasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle de bordo-mavili takımın 112 bin lira para cezası alması kararlaştırıldı.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, rakip takımın tribünlerine yönelik sportmenliğe aykırı hareket ve rakip takım taraftarlarıyla kavga ettiği gerekçesiyle, Fenerbahçeli Jayden Quinn Oosterwolde'ye bir maçtan men ve 52 bin lira para, İrfan Can Eğribayat'a ise bir maçtan men ile 13 bin lira para cezası verilmesi yönünde karar alırken; Bright Osayi-Samuel'e ise ceza tayinine yer olmadığına hükmetti.

Trabzonspor Antrenörü Egemen Korkmaz'a rakip takım sporcusuyla kavga eylemi nedeniyle bir resmi müsabakada soyunma odası ve yedek kulübesine giriş yasağı ile 13 bin lira para cezası veren kurul; Fenerbahçe görevlileri Kürşat Çiftlik ile Okan Özkan'a da aynı maçtaki eylemlerinden dolayı, 15 gün hak mahrumiyeti cezası verdi.

Kaynak: AA