ABD, TikTok'u Hedef Alan Yasa Tasarısını Onayladı! ABD, TikTok'u Hedef Alan Yasa Tasarısını Onayladı!

Geçtiğimiz yıl, Varşova tarafından verilen toplam 250 adet M1A2 tankının tamamlanması amacıyla 116 adet daha M1A1 sipariş edilmişti.

Polonya Ordusu, ABD'den teslim alınan 29 adet M1A1 Abrams muharebe tankının yanı sıra, 79 adet Oshkosh yapımı mayına dayanıklı pusu korumalı arazi aracını da teslim aldığını duyurdu. Defence News tarafından sağlanan bilgilere göre, bu araçlarla birlikte Polonya'nın savunma kapasitesi önemli ölçüde güçlendirilmiş oldu.

Teslimatların, 2024 yılı sonuna kadar devam edeceği belirtiliyor. Polonya, savunma harcamalarını arttırma kararı alarak, özellikle Ukrayna'daki gelişmeler ışığında olası tehditlere karşı caydırıcı bir güç oluşturmayı amaçlıyor.

Polonya Başbakanı Mateusz Morawiecki, geçtiğimiz yıl ülkenin savunma bütçesini arttırma taahhüdünde bulunmuş ve bu artışın gayri safi yurtiçi hasılanın yüzde dörtüne denk geleceğini belirtmişti. Ayrıca, Polonya'nın savunma kabiliyetini artırmak adına Güney Kore'den 180 adet K2 Black Panther tankı gibi çeşitli kaynaklardan da kabiliyet satın aldığı biliniyor.

Kaynak: Haber Merkezi