Rize’nin Çayeli ilçesinde bir çay tarlasında, 35-40 yaşlarında erkek cesedi bulundu. Baş kısmı kopmuş, yanında tüfek ve tabancanın bulunduğu ceset, kimlik tespiti ve ölüm nedeninin belirlenmesi için otopsi yapılmak üzere Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

Çayeli ilçesinin Büyükköy beldesi Demirciler köyünde gübre vermek için ailesiyle çay tarlasına giden H.İ.K., gelen kötü koku üzerine çevrede gezinirken baş kısmı kopmuş, elinde tüfekli bir kişinin yerde hareketsiz yattığını gördü. H.İ.K., hemen jandarma ve sağlık ekiplerine haber verdi.

"Astoria Grande" Kruvaziyeri Amasra’ya Demir Attı "Astoria Grande" Kruvaziyeri Amasra’ya Demir Attı

Bölgeye giden ekipler, 35- 40 yaşlarında erkeğe ait olan cesedin yanında tabanca ve bu kişiye ait olabileceğini düşündüğü bir çanta buldu. Savcılık incelemesinin ardından ceset, kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Soruşturma başlatan jandarma intihar üzerinde duruyor. 

Cesedi bulan H.İ.K., "Buraya geldiğimizde pis bir koku aldık. Kovayı gübre doldurdum ve işe koyuldum. Gübre verdiğim sırada içinde elbise olan kırmızı bir çanta buldum. Biraz daha ilerlerken yerde sırtında tüfek olan bir adamın çürümüş cesedini gördüm. Biraz daha yakına gidince kafatası gördüm. Durumu muhtara ve jandarmaya haber verdik" dedi.

Kaynak: DHA