Rocky film serisinde başrollerden biri olan Apollo Creed’i canlandıran ünlü ABD’li aktör Carl Weathers, 76 yaşında hayatını kaybetti.

ABD’de başlayan 50 yıllık Hollywood kariyerinin en önemli rolünü Rocky filmleri serisinde Sylvester Stallone’ye karşı Apollo Creed karakteriyle canlandıran Carl Weathers, 1 Şubat günü uykusunda yaşamını yitirdi.

Sylvester Stallone, Weathers’ın anısına paylaştığı videosunda “Carl Weathers hayatımın, başarımın, onunla ilgili her şeyin ayrılmaz bir parçasıydı. Ona inanılmaz değer veriyorum ve onu tebrik ediyorum çünkü o odaya girdiğinde ve onu ilk kez gördüğümde, büyüklüğü gördüm ama ne kadar muhteşem olduğunu fark etmemiştim.

Rusya, Kıtalar Arası Nükleer Füzesini Test Etti Rusya, Kıtalar Arası Nükleer Füzesini Test Etti

O olmasaydı asla başaramazdım. Kesinlikle harikaydı. Sesi, boyu, gücü, atletik yeteneği ama daha da önemlisi kalbi, ruhu. Korkunç bir kayıp ve burada bu tablonun önünde duruyorum çünkü bu muhtemelen ringde birlikte olduğumuz son andı, bunu asla unutmayacağım. O sihirdi ve onun hayatının bir parçası olduğum için çok şanslıydım. Apollo, yumruklamaya devam et” ifadelerini kullandı.

Predator filminde Carl Weathers ile rol alan Arnold Schwarzenegger ise aktörün ardından şunları söyledi:

“Carl Weathers her zaman bir efsane olarak kalacak. Olağanüstü bir atlet, harika bir oyuncu ve harika bir insan. O olmadan Predator'ı yapamazdık ve kesinlikle bunu yaparken bu kadar harika vakit geçiremezdik."

Kaynak: DHA