Rusya'nın, Ukrayna'nın kuzeyindeki Harkiv kentinde süpermarketi vurduğu saldırıda yaşamını yitirenlerin sayısının 12'ye yükseldiği açıklandı. 16 kişinin hala kayıp olduğu saldırıda 43 kişi de yaralandı

İsrail'in Refah'a Saldırısında 9 Kişi Hayatını Kaybetti İsrail'in Refah'a Saldırısında 9 Kişi Hayatını Kaybetti

Ukrayna Acil Durumlar Servisi'nden yapılan açıklamada, saldırı sonrası çıkan yangını söndürme işleminin 16 saatten fazla sürdüğü belirtildi.

Açıklamada, "Harkiv'deki bir süpermarkette Rus saldırıları nedeniyle çıkan yangını söndürmek 16 saatten fazla sürdü. Yangın 13 bin metrekareye yayıldı. Kurtarma ekiplerinin devam eden kahramanca çalışmaları sayesinde yangın tamamen söndürüldü. Rus bombardımanında 12 kişi hayatını kaybederken 43 kişi de yaralandı. 16 kişi ise hala kayıp" denildi.

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenski, düzenlenen saldırıyı 'Rus çılgınlığının başka bir tezahürü' olarak nitelendirdi. 

Zelenski, "Harkiv'e yönelik bu saldırı Rus çılgınlığının bir başka tezahürüdür, bunu ifade etmenin başka bir yolu yoktur. Sadece Putin gibi deliler insanları böylesine aşağılık bir şekilde öldürebilir ve terörize edebilir" değerlendirmesini yaptı. 

Kaynak: DHA