Samsun Mutluluğun Kanatları Derneği, Atatürk Haftası dolayısıyla Anıtkabir'i görmemiş Samsun’daki köy okullarında okuyan 50 öğrenciyi Atalarıyla buluşturdu.

Samsun Mutluluğun Kanatları Derneği tarafından Ankara’ya getirilen köy okulu öğrencileri Anıtkabir Aslanlı Yol'da yürüyerek tören alanına geldi. Mozoleye çelenk koyan öğrenciler, Atatürk'ün huzurunda saygı duruşunda bulundu.

Şanlıurfa’da İlginç Nakliye: Televizyonu Böyle Taşıdılar! Şanlıurfa’da İlginç Nakliye: Televizyonu Böyle Taşıdılar!

Daha sonra Atatürk'ün kalemlerinden kitaplarına, kıyafetlerinden kişisel bakım eşyalarına kadar birçok eşyanın sergilendiği Atatürk ve Kurtuluş Savaşı Müzesi'ni gezen öğrenciler, böylece Atatürk'ün hayatı ve yaptıkları hakkında kitaplarda okuduklarından daha fazlasını öğrenmenin heyecanını yaşadı.

Dernek Başkanı Burcu Keskin, köy okulu öğrencileri ile Atatürk'ün huzurunda bulunmanın kıvancını ve gururunu yaşadıklarını vurgulayarak, "Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün bizlere emanet olarak bırakmış olduğu Türkiye Cumhuriyeti'nin yılmaz bekçileri olarak açtığı kutsal yolda hiç durmadan ve yorulmadan, milletimizin en uygar medeniyetler içinde yer alması için çalışmaktayız. ”dedi.

AA