Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, yaptığı açıklamada, Türkiye Futbol Federasyonunun (TFF) Süper Kupa karşılaşmasının Şanlıurfa'da oynanması kararından büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.

Bakan Bak Beşiktaş'ı Tebrik Etti Bakan Bak Beşiktaş'ı Tebrik Etti

Galatasaray ve Fenerbahçe'yi Şanlıurfa'da ağırlayacak olmanın heyecanının tüm kentte hissedildiğini aktaran Şıldak, şunları aktardı:

"Türkiye Futbol Federasyonu, Şanlıurfa için çok büyük bir moral olan, heyecan uyandıran, şehirde herkesin coşkuyla karşıladığı bir haberi paylaştı. Süper Kupa finali iki güzide takımımız arasında 7 Nisan Pazar günü oynanacak. Kupayla ilgili hazırlıklara şimdiden başladık. 11 Nisan Stadyumu'muzun kısa bir süre önce tribünleri yenilenmişti. 26 bin seyirci ve 5 bin 500 araçlık otopark kapasitesiyle FIFA standartlarını taşıyan her tür futbol organizasyonu için hazır bir alan. O tarihe kadar ihtiyaç duyulan bazı bakım, onarım çalışmalarını da hızlıca gerçekleştireceğiz."

Vali Hasan Şıldak, ayrıca Süper Kupa karşılaşmasının yapılacağı tarihte kente ek uçak seferlerinin konması için görüşmelerin başladığını da belirtti.

                                           

Kaynak: AA