Mardin’de Hastanede Tedavi Gören Çocuklara 23 Nisan Sürprizi Mardin’de Hastanede Tedavi Gören Çocuklara 23 Nisan Sürprizi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nde konuşan İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Sarıyer Santa Maria Kilisesi'nde gerçekleşen saldırıya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Saldırıda hayatını kaybeden Tuncer Cihan'a Allah'tan rahmet dileyerek başlayan Yerlikaya, saldırının ardından olaya hızla müdahale ettiklerini ve 30 ayrı adrese operasyon düzenlediklerini belirtti. Bu operasyonlar sonucunda 47 şüphelinin gözaltına alındığını ve saat 22.00 civarında yapılan bir baskınla cinayet zanlılarının her ikisinin de yakalandığını ifade etti.

Zanlılar DEAŞ Bağlantılı

Zanlıların yabancı uyruklu olduğunu ve DEAŞ bağlantılı olduklarını vurguladı. İçişleri Bakanı, olayın detaylarının aydınlatılacağını ve karanlık noktaların ortaya çıkarılacağını belirtti. İstanbul Emniyeti'nin hızlı ve etkili müdahalesini takdir eden Yerlikaya, İstanbul'un medeniyet ve hoşgörü şehri olduğunu vurgulayarak, Türkiye'nin birlik ve beraberliğine zarar vermeye çalışanlara göz açtırmayacaklarını söyledi.

Ayrıca, saldırıyla ilgili DEAŞ'a yönelik gerçekleştirilen operasyonları da paylaştı, bu kapsamda 1 Haziran 2023'ten bu yana bin 46 operasyon yapıldığını ve çok sayıda kişinin gözaltına alındığını belirtti.

Kaynak: DHA