Savunma Sanayii Başkanlığı (SSB) ve Yükseköğretim Kurulu iş birliği ile savunma sanayi alanında genç neferler yetiştirmek üzere Savunma Sanayii Akademi bünyesinde hazırlanan 'Savunma Sanayii 101' ve 'Savunma Sanayii 401' programlarına başvurular bugün itibarıyla başladı.

SSB'den yapılan yazılı açıklamaya göre; Proje kapsamında tüm üniversitelerin 1 ve 2'nci sınıflarında eğitim gören öğrenciler 'Savunma Sanayii 101' programına; ayrıca araştırma üniversitelerinin 3 ve 4'üncü sınıflarında eğitim gören öğrenciler de 'Savunma Sanayii 401' programıma başvuru yapabilecek.

Resmi başvuruların bugün (12 Şubat) itibarıyla başladığı belirtilen açıklamada, "'Savunma101.ssa.gov.tr' ve 'savunma401.ssa.gov.tr' internet siteleri üzerinden gerekli şartları taşıyan tüm gençlerimiz başvuru yapabilecek. Gençlerimizin, bu eğitimler sayesinde savunma sanayiimize dair ilgi ve bilgi birikimlerinin artırılması, sektör profesyonelleri ile etkileşimlerinin sağlanması ve kendi yeteneklerini keşfetmeleri amaçlanmaktadır" denildi.

Şanlıurfa'da Yangında 8 Yaşındaki Çocuk Öldü Şanlıurfa'da Yangında 8 Yaşındaki Çocuk Öldü

Kaynak: DHA