İzmir Adliyesi’ne yönelik 4 Ocak 2017’de PKK’lı teröristlerin düzenlediği bombalı ve uzun namlulu saldırıyı önleyen, mermisi bitince teröristlerin açtığı ateşle şehit olan İzmir Trafik Denetleme Şubesi'nde Motosikletli Şahinler Timi'nde görevli polis memuru Fethi Sekin, Elazığ’ın Baskil ilçesi Doğancık köyündeki mezarı başında düzenlenen törenle anıldı.

Anma programına Elazığ Valisi Ömer Toraman, Tunceli Valisi Bülent Tekbıyıkoğlu, Elazığ milletvekilleri Erol Keleş, Ejder Açıkkapı, Semih Işıkver, şehidin ailesi, meslektaşları ve vatandaşlar katıldı.

Kuran-ı Kerim tilavetinin okunmasıyla başlayan program, İl Müftüsü İrfan Üstündağ‘ın dua etmesiyle devam etti.

Uyuşturucu ile Mücadelede Narkoçelik Operasyonu Uyuşturucu ile Mücadelede Narkoçelik Operasyonu

Protokol mensuplarının şehidin mezarına karanfil koymasıyla Şehit Fethi Sekin Külliyesi’ndeki programa geçildi.

Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından konuşan şehit Fethi Sekin’in kardeşi Ahmet Sekin, “Şehit kardeşi olarak gerçekten acımız çok büyük. Bundan yaklaşık 15 gün önce 12 şehit verdik. Elazığlı Kemal kardeşimiz şehadete yürüdüğünde, babası Mehmet kardeşimizin onurlu duruşundan dolayı tebrik ediyorum. Kemal Aslan'ın babası Mehmet Aslan, cenazenin ardından mikrofonu eline aldığı zaman Selahattin Demirtaş ve Osman Kavala'ya hakkını helal etmediler, ben de üzerine ekleyerek, Meclis'te oturan PKK yandaşlarına hakkımı helal etmiyorum” dedi.

Şehit Fethi Sekin’in kız kardeşi Fikriye Sekin ise ağabeyinin herkesçe tanınıp, sevildiğini belirterek, “Yüreklere ve beyinlere o kadar güçlü kazındı ki bu sevgi bu ülkenin kalbinde devlet var oldukça silinmeyecektir” diye konuştu.

Kaynak: DHA