Ankara ve İstanbul'un yerel seçimlerine dair merakla beklenen AK Parti adaylarının belirlenmesi konusunda, gazeteci Sevilay Yılman'ın görüşleri ön plana çıkıyor. Yılman, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın damadı ve SİHA'ların tasarımcısı Selçuk Bayraktar'ın, İstanbul adaylığı için öne çıktığını iddia ediyor. Yılman'a göre, İstanbul'da AK Parti'nin adaylığı için düşünülen diğer isimler ise Murat Kurum ve Fahrettin Koca.

Günün Öne Çıkan Gelişmeleri: 29 Şubat 2024 Günün Öne Çıkan Gelişmeleri: 29 Şubat 2024

Sevilay Yılman'ın değerlendirmesine göre, yapılan anketlerde İstanbul'da Bayraktar'ın, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu geride bıraktığı ve açık ara önde olduğu belirtiliyor. Ankara'da ise Sevilay Yılman, AK Parti'nin mevcut ABB Başkanı Mansur Yavaş'ın liderliğini sürdürdüğünü ifade ediyor.

Seçim öncesi kulis bilgilerini paylaşan Yılman, Erdoğan'ın İstanbul için düşündüğü üç ismin Selçuk Bayraktar, Murat Kurum ve Fahrettin Koca olduğunu aktarıyor. Ancak, Yılman'a göre, Bayraktar'ın İmamoğlu'na karşı anketlerde öne çıkması dikkat çekici bir durum.

AK Parti içindeki kulislerde, partililerin tercihlerini belirlemek adına yapılan anketlerin önemli olduğunu vurgulayan Yılman, İstanbul için partililerin ilk tercihinin Selçuk Bayraktar olduğunu belirtiyor. Bu bilgiye göre, Erdoğan'ın da İstanbul'u Bayraktar'a emanet etmeye sıcak baktığı ifade ediliyor.

Ankara'da ise Mansur Yavaş'ın açık ara önde olduğunu, ancak son günlerde sürpriz bir ismin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın özel kalem müdürü Hasan Doğan'ın adının dillendirildiğini de ekleyen Yılman, Erdoğan'ın Hasan Doğan ile ilgili kamuoyunu yokladığını belirtiyor.

HABER MERKEZİ

Editör: Salih Demirelli