Serdar Karagöz, 1981 yılında, Sakarya’da doğdu. Bilgi Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümünden mezun olan Karagöz, İnsan Hakları Hukuku alanında yüksek lisans öğrenimi de gördü.

Erich Fromm Kimdir? Erich Fromm Kimdir?

2008 senesinde Turkuaz Medya Grubu'nda çeşitli departmanlarda görev aldı. 2010 senesinde New School Üniversitesi’nin Medya Çalışmaları alanında yüksek lisansını tamamlayan Karagöz, New York Times Syndication departmanında çalıştı. 2012-2014 arasında A Haber'e bağlı olarak Birleşmiş Milletler Diplomasi Muhabirliği görevini yerine getiren Serdar Karagöz, bir yandan Sabah Gazetesi'nde ABD gündemiyle ilgili  haftalık köşe yazıları kaleme aldı. Öte yandan usasabah.com adlı web sitesini internet haberciliğine kazandırdı.

Türkiye'ye döndükten sonra Sabah Gazetesi'nde Dış Haberler Müdürü olan Karagöz, bu dönemde ayrıca Daily Sabah Gazetesi'nin Kurucu Genel Yayın Yönetmeni oldu. Karagöz, 2018 yılında TRT'de Uluslararası Haber Kanalları Genel Yayın Yönetmenliği görevine atandı. 

Karagöz, 7 Nisan 2021 tarihinde başladığı, Anadolu Ajansı’nın Yönetim Kurulu Başkanlığı ve Genel Müdürlüğü görevine hala devam ediyor.

Kaynak: Haber Merkezi