İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, sosyal medya hesabından Mercek - 10 operasyonu hakkında bilgilendirme paylaşımında bulundu.

İçişleri Bakanı Yerlikaya'nın yaptığı paylaşıma göre 6 ilde silah kaçakçılığı ve silah imalatı yapan şahıslara yönelik düzenlenen Mercek - 10 operasyonlarında, 93 ruhsatsız tabanca ele geçirildi. 12 şüpheli gözaltına alındı.

Bakan Yerlikaya operasyonun ayrıntıları hakkında da bilgi verdi.

Buna göre İstanbul, Adana, Aydın, Rize, Batman ve Karaman'daki Mercek - 10 operasyonlarında, 93 ruhsatsız tabancanın yanı sıra yapılan aramalarda, tabancaya dönüştürülebilecek 65 adet namlu, 77 adet çeşitli tabanca parça ve tertibatı, 48 adet 9 mm çapında tabanca şarjörü ve 238 adet 9 mm ve 7,62 tabanca fişeği ele geçirildi. 

Mardin’de Hastanede Tedavi Gören Çocuklara 23 Nisan Sürprizi Mardin’de Hastanede Tedavi Gören Çocuklara 23 Nisan Sürprizi

Operasyonları gerçekleştiren jandarma ve polisleri tebrik eden Yerlikaya, "Milletimizin bilmesini isterim ki; halkımızın huzurunu kaçıran organize suç örgütlerinin ve onlara silah temin edenlerin peşindeyiz. Onları adalete teslim etmeye kararlıyız. Ruhsatsız silah temin edenlerle ve silah kaçakçılarıyla mücadelemiz kararlılıkla sürecek" açıklamasını yaptı.

Operasyon Görüntüleri için Tıklayın!

Kaynak: Haber Merkezi