Giysi ve Yüzeylerden Saç Boyası Nasıl Çıkarılır? Giysi ve Yüzeylerden Saç Boyası Nasıl Çıkarılır?

Silivri'de sabah saatlerinde etkili olan yağışın ardından Kula Deresi taştı, derenin çevresindeki sokaklar göle döndü.

Sabah saatlerinde Silivri'de etkili olan yağışın ardından Mimar Sinan Mahallesi'nde bulunan Kula deresi taştı. Dere yatağının çevresindeki sokaklar, taşkın suyuyla birlikte göle döndü.

Çevredeki vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine ekipler sevk edildi. Belediye ekipleri, vidanjörlerle suyu tahliye etmeye çalıştı.

Yaklaşık 1 ay önce de benzer bir taşkının yaşanmasından dolayı vatandaşlar kendi önlemlerini aldı. Bazı vatandaşlar sokak üzerindeki bahçe kapılarının önüne kum dolu çuvallarla barikat kurarak suyun geçmesini önlemeye çalıştı.

Can kaybı veya yaralanmanın olmadığı olayda, vatandaşlar taşkınlar için belediye ekiplerinin önlem almasını istedi.

Altınorak Sitesi'nde yaşayan Ersan Urhan, "Buraya 20 dakika yağmur yağması yeterli. Yağmur yağınca kanal suyu taşıyamıyor, yollara taşıyor. 20 dakika yağış yetiyor, yağmur kar farketmiyor. Yarım saate bu kadar oldu, devam etse evleri su basacak. Şu an 4 - 5 eve su girdi" diye konuştu.

Mahalle sakini Cengiz Kaya, "Silivri Altınorak Sitesi burası. Her yağmur yağdığında burayı su basıyor. Yaklaşık 1 ay önce bir sel daha gelmişti, tekrarı yaşanmaması için önlemimizi almıştık. Tahtalar, kumlar falan koyduk o nedenle bu sefer zayiat az. Ama kesin bir çözüm değil bu, bir çözüm bulunursa iyi olur" dedi.

Kaynak: DHA