AK Parti’nin Şırnak Belediye Başkan adayı olan ve mevcut Belediye Başkanı olarak görevine devam eden Mehmet Yarka, kentte partililer tarafından meşaleler, tezahüratlar ve 100 araçlık bir konvoyla selamlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Şırnak Belediye Başkan Adayı olarak açıkladığı, Belediye Başkanı Mehmet Yarka, şehre dönüşünde Şerafettin Elçi Havalimanı’nda davul, zurna, meşale ve ‘Şırnak seninle gurur duyuyor’, ‘Başkan Yarka’ tezahüratlarıyla selamlandı. Yaklaşık 100 araçlık konvoyla şehre giren Yarka, Sanat Sokağı’ndaki aday tanıtım programına katılım gösterdi. Programa AK Parti Milletvekili Arslan Tatar, Belediye Başkan Adayı Mehmet Yarka, partinin İl Başkanı İbrahim Halil Erkan ve partililerin katıldığı kaydedildi.

Karşılamada konuşma yapan Yarka; “Sizler Şırnak’a hizmet yapan adamı unutmuyorsunuz. Biz de, anket, teamül, sahadaki vatandaşlarımızın istekleri ve genel merkezimizin takdirleri ile yarım kalan işleri tamamlamak üzere devam kararı aldık. Cumhur İttifakı'nın bana verdiği göreve ihanet etmeden, tek amaç ve arzum sizlere hizmet aşkı ile bugüne getirdik. Şırnaklı hemşerilerim il, ilçe ve beldeleri ile her şeyin en güzeline layıktır ama bizler yıllardan beridir o şefkati görmedik. Hep böyle geçici hizmetler ile oyalandık ama AK Parti hizmet siyasetinin bir neferi olarak geldik, 'Bu iş böyle olmaz' dedik. Batıda ne varsa, Diyarbakır’da ne varsa, Konya’da ne varsa benim ilimde de olacak. Çünkü geleceğimiz olan bu gençliğin önünü bizler açacağız" şeklinde konuştu.

Kastamonu’da Enerji Nakil Hattından Çıkan Yangın Söndürüldü Kastamonu’da Enerji Nakil Hattından Çıkan Yangın Söndürüldü

AK Parti Şırnak Milletvekili Arslan Tatar ise; “Şırnak genelinde 19 belediyemizde halkımızın teveccühüne mazhar olacağız. Kutuplaştırıcı değil bütünleştirici bir anlayış ile sadece şehirlerimizi ihya etme çabası içerinde olmayacağız, aynı şekilde gönülleri de ihya etme çabası içerinde olacağız. Halkımızın iradesiyle şekillenen aday tercihlerimizi ilçeler ve beldeler için en geç ay sonunda ilan etmiş olacağız. Petrol Şehri Şırnak, ilimizin istihdamına çok büyük katkısı olacak. Günlük 33 bin varil üretim kapasitesi 2024 yılı sonunda 100 bin varile ulaşacaktır. En az 1500 yeni istihdam ile 1500 gencimize ekmek kapısı açılacak” dedi.

DHA

Kaynak: Haber Merkezi