Musa P'nin yönetimindeki 34 LPL 62 plakalı, eşya yüklü kamyonet, Kuştepe Mahallesi Köz Sokak'ta yokuş aşağı inerken henüz tespit edilemeyen bir sebeple kontrolden çıktı. Kamyonet önce elektrik direğine sonra bir eve çarparak durabildi.

Araçta sıkışan şoför ile iki kişi, çevredeki vatandaşlar tarafından aracın camları kırılarak kurtarıldı. İhbar ile kaza yerine polis, itfaiye ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Sağlık ekipleri, kazadan hafif sıyrıklarla kurtulan 3 kişiye ayakta müdahale etti. Devrilen kamyonetin kaldırılması için çalışma başlatıldı.

Şüpheli Ölümde Kırık Masa Detayı Şüpheli Ölümde Kırık Masa Detayı

Kamyonetin şoförü Musa P, aracın freninin patladığını ileri sürerek, "Çocuklara vurmayayım diye bağırarak 'yolda kimse kalmasın' dedim. Rampa aşağıya gelirken 'duvara vurayım' dedim. Evleri yıkarım diye tereddütte kaldım. Rampadan araç hızlandı. Buralara çarparak indik aşağıya. Araçta ev eşyası vardı. Aslında başka bir yol varmış ama konum bizi buradan yönlendirdi" diye konuştu.

Kamyonetin devrilme anı ise güvenlik kamerasınca kaydedildi. Görüntülerde, kamyonetin yolda devrilmesi ve çevredekilerin şaşkınlıkla kaza yerine gitmesi yer aldı.

Kaynak: AA