İstanbul'da 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla sendikaların kutlama yapmak istediği Taksim Meydan'ında geniş güvenlik önlemleri alındı.Sabah erken saatlerde Taksim'e çıkan bütün yollar trafiğe kapatıldı. 

İstiklal Caddesi'nin ara sokaklarından Taksim Meydanı'na yürümek isteyen gruba ise polis müdahale etti. Pankart açıp yürüyen yaklaşık 15 kişilik grup gözaltına alındı.

Öte yandan hareketliliğin olmadığı Taksim'de otellerde kalan turistlerin de araç bulamadığı için valizleriyle yürüyerek alandan ayrıldıkları görüldü.

İstanbul Valiliği, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla alınan önlemler kapsamında; sabah erken saatlerde Taksim Meydanı'na çıkan yolları trafiğe kapatmıştı. 

Bu nedenle farklı ülkelerden İstanbul'a gelen ve Taksim çevresindeki otellerde kalan turistler havalimanına gidecek araç bulamayınca valizleriyle alandan ayrıldı.

Sözleşmeli Öğretmen Atama Tarihleri Sözleşmeli Öğretmen Atama Tarihleri

İstanbul'da sadece Taksim değil, Şişhane, Kabataş, Mecidiyeköy, Şişli, Saraçhane, Beşiktaş Meydanı ve Dolmabahçe'de de otoparklarda bulunan park halindeki araçlar kaldırıldı. 

Tedbir alınan alanlarda belediyelere ait araç ve personelin bulunmasına da izin verilmedi. 

Sabah saatlerinde işe gitmek isteyen vatandaşlar araç bulamayınca yürüdü.

Kaynak: DHA