Prof. Dr. Korkut Ulucan’dan Genetik Bilime İlişkin Şaşırtıcı Bilgiler! Prof. Dr. Korkut Ulucan’dan Genetik Bilime İlişkin Şaşırtıcı Bilgiler!

Ankara’nın en çok dinlenen radyoları arasında yer alan Radyo Trafik Ankara, bir ilke daha imza atarak teknoloji yayınlarına başladı. ‘Teknoloji Trafiği’ isimli programla kısa sürede yüz binlerce dinleyiciye ulaşan yayınlar, bundan sonra faklı dillere çevrilerek dünyanın dört bin yanında dinlenebilecek.

Radyo Trafik Yayınları Yapay Zekâ İle Farklı Dillere Çevrilecek

Yayınların hedef kitleye ulaşması ve etki gücü nedeniyle büyük bir memnuniyet duyduklarını ifade eden Program Sunucusu Burak Balcı, şu ifadeleri kullandı:

“Radyo Trafik Ankara’da gerçekleştirdiğimiz teknoloji yayınları, büyük ilgi gördü. Bundan dolayı heyecanımız ve azmimiz iki kat arttı. Radyo Trafik uygulaması sayesinde dünyanın farklı noktalarında dinlenebiliyoruz. Örneğin 17 Ocak’ta gerçekleştirdiğimiz yayın Google’da çalışan yapay zekâ ekibi tarafından dinlenmiş. Geri dönüş sağladılar. Teşekkürlerini ve önerilerini ilettiler, memnuniyetle not ettik hepsini. Ancak Türkçe bilmeyen çalışanların da yayınları dinlemek istemesi üzerine programımızın yayın yapay zekâ danışmanı Fatih Çağatay Akyön, programın podcast’ini yapay zekâ ile 10 farklı dile çevireceğini söyledi. Tabi ki bizim için harika bir durum. Önümüzdeki günlerde dünya çapında içerik üreticisi olan dijital platformlara yayınlarımızın kaydı Türkçe ve diğer dil seçenekleri ile birlikte yüklenecek. Bu işlemler tamamlandığında dinleyicilerimizi sosyal medya hesaplarından bilgilendireceğiz. Dinleyicilerimize, teknoloji severlere, programın yapım ve yayın aşamasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

Kaynak: Sibel Bay