Ankara Güncel Elektrik Kesintileri – 14 Haziran 2024 Ankara Güncel Elektrik Kesintileri – 14 Haziran 2024

Ticari Hayat Gazetesi 19 yıldır basılı olarak yürüttüğü mücadelesini şimdilik sonlandırdı. Gazete’nin kurucu ismi Mehmet Göktürk aldıkları kararı, “Değerli Okuyucularımıza Açık Mektup” başlığıyla duyurdu.     

Mehmet Göktürk yazısına, “Ticari Hayat Gazetesi’ni çıkardığımız ilk günü dün gibi hatırlıyorum. Yanımda idealist, dinamik, gazetecilik aşkı ile tutuşan pırıl pırıl meslektaşlarım vardı. İsmine gazetecilik denilen hakikat arayışı yolunda elbette sayısız engeli göğüslemek durumunda kaldık” cümleleriyle başladı.

Yayın hayatı boyunca bir an olsun doğru olanı yazmaktan geri durmadıklarını kaydeden Göktürk,  “İçimizdeki heyecan hiçbir zaman azalmadığı gibi giderek büyüdü ve bir volkan oldu. Bu volkan; etrafına kızgın lavlar değil, bilgiyi ve gerçeği yaydı” dedi.  

Göktürk, Ticari Hayat’ın, zamanla okuyucularının teveccühü ile büyük bir aileye dönüştüğünü vurgulayarak, “Bu aile, meslek ilkelerinden ödün vermeden hem sizlere olup biteni aktardı hem de sektöre sayısız gazeteci kazandırdı. Gerçek gazeteciler, siyaha ak demez. Biz, haberlerimizi hazırlarken de genç meslektaşlarımızı yetiştirirken de hep bu şiar doğrultusunda davrandık. Eleştirilerimiz şahıslara değil, yanlış olgulara yöneldi. Bunu yaparken gayemiz ise yanlışı, eksiği toplum yararına düzeltebilmekti. Kendimize güvendik ve hedeflerimizi belirledik. Hiçbir güçlüğün irademizi kırmasına müsaade etmeden hayallerimiz için bıkmadan usanmadan planlı ve programlı bir şekilde çalıştık. Asıl amacımız, kamu yararı gözetme misyonunu özümsemiş haberciler ile ülkemizi aydınlık bir geleceğe taşımak oldu” diye yazdı.  

Ticari Hayat’ın bundan böyle basılı olarak okuyucularına ulaşmayacağını, ancak internet gazeteciliği ile Başkent Ankara’nın sesi olmaya devam edeceğini kaydeden Mehmet Göktürk, “Yazdıklarımdan bunun bir veda mektubu olduğu anlaşılmasın lütfen. Evet, uzun yıllardır çıkardığımız ve âdeta bir okul hâline gelen Ticari Hayat artık sizlere basılı olarak ulaşmayacak. Fakat bizler, ilk günkü mesleki tutkumuzu yitirmeden zamanın ruhuna daha uygun olduğunu düşündüğümüz internet gazeteciliği ile hakikatin ve başkent Ankara’nın sesi olmaya devam edeceğiz. Bugüne kadar bu büyük aileye manevi desteğini esirgemeyen okuyucularımıza ve meslektaşlarıma minnettarım. Gününüz ve geleceğiniz aydınlık olsun…” ifadeleriyle yazısına son verdi.

Muhabir: Ersan Akbaş