Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Ankara Şubesi Kupası MKE Ankaragücü ile Gençlerbirliği arasında 18 Kasım Cumartesi günü oynanacak.

18 Kasım’daki final öncesinde, TSYD’nin Gençlik Parkı'ndaki binasında bir basın toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya TSYD Ankara Şubesi Başkanı Murat Tarhan, MKE Ankaragücü'nün kaptanlarından Atakan Çankaya ile Gençlerbirliği'nin kaptanlarından Uğur Akdemir ve organizasyonun ana sponsoru UBK İnşaat Üst Yöneticisi (CEO) Ahmet Memduh Karataş katıldı.

TSYD Ankara Şubesi Başkanı Murat Tarhan, Ankaralı futbolseverleri maça beklediklerini belirtti.  Karşılaşmanın TRT Spor’dan naklen yayınlanacağını söyleyen Tarhan "Kupada bu sezon bir fark olacak. Maçın en değerli oyuncusunu seçeceğiz. Bunu da basın mensupları belirleyecek. TRT Spor'dan da canlı yayınlanacak karşılaşma. İki kulübün yöneticilerine de teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Çok değerli bir kupada mücadele edeceklerini ifade eden MKE Ankaragücü'nün futbolcusu Atakan Çankaya da "Ankara'nın köklü turnuvasında elimizden geldiğince kupaya layık mücadele etmek istiyoruz. Ortada bir kupa varsa her zaman almak istiyoruz. Basın mensupları bizim için değerli, onların isminin geçtiği kupada oynamak mutluluk verici." açıklamasını yaptı.

Gençlerbirliği'nin tecrübeli isimlerinden Uğur Akdemir ise 56. kez düzenlenecek kupada yer alacakları için mutlu olduklarını dile getirdi.

Uğur Akdemir, "Biz de kupaya talibiz. Cumhuriyetin 100. yılında bu kupada oynamaktan gururluyuz. Tüm başkentlileri maça bekliyoruz. Bizim için de önemli bir sene. Hem Cumhuriyetin hem de kulübümüzün 100. yılı. Hedefimiz ligde şampiyonluk. İnşallah bunu gerçekleştiririz." değerlendirmesinde bulundu.

Kupanın ana sponsoru UBK İnşaat CEO'su Ahmet Memduh Karataş da köklü bir organizasyonun parçası olmaktan gurur duyduklarını ifade etti.

Altınordu, Geleceğin Yıldızlarının Peşinde Altınordu, Geleceğin Yıldızlarının Peşinde

AA