Isparta'da Yemekten Zehirlenen 47 Öğrenci Hastanelik Oldu Isparta'da Yemekten Zehirlenen 47 Öğrenci Hastanelik Oldu

Türk Ordusunun gökyüzündeki gözleri olan tüm hava araçlarının bakım ve kontrolleri titizlikle yapılıyor. Uçakların kontrollerini sağlayan personel, "Uçar dediğimiz uçak, o andan itibaren uçar" sloganıyla görevini yerine getiriyor.

Türk Ordusunun havadaki gözleri olarak nitelenen Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki tüm hava araçlarının uçuş öncesi ve sonrasındaki bakımları, Birlik Uçak Sistemleri Komutanlığınca Türkiye'nin çeşitli noktalarındaki ana jet üslerinde alanında uzman personel tarafından titizlikle yürütülüyor. 

Bakımlar kapsamında, Türk Hava Kuvvetleri Komutanlığı envanterinde bulunan çeşitli tipteki helikopter ile CN-295 kargo tipi uçak, F16, F4 ve F5 muharip tipi savaş uçakları uçuş öncesi, uçuş sonrası, uçuş arası ile periyodik bakımları özenle gerçekleştiriliyor.

Alanında uzman uçak bakım personeli, Türk Silahlı Kuvvetlerinin gökyüzündeki vurucu gücü olan hava araçlarını en ince detayına kadar inceliyor.

Uçakların her an uçuşa hazır olmasını sağlayan personel, "Uçar dediğimiz uçak, o andan itibaren uçar" sloganıyla görevini yerine getiriyor.

Kaynak: AA