İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi'nin katılımıyla gerçekleşen bir törenle İran Kültür ve İslami İrşad Bakanı Dr. Mohammad Mahdi Esmaeili ile medya ve iletişim alanında iş birliği anlaşması imzalandığını açıkladı.

Anlaşmanın ana hedefinin, Türkiye ve İran arasında sahte haber ve dezenformasyonun tespiti ve bu tür bilgi kirliliğiyle mücadele için iş birliğini güçlendirmek olduğunu belirten Altun, sosyal medya hesabından şu açıklamayı paylaştı:

“Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve İran Cumhurbaşkanı Sayın İbrahim Reisi’nin huzurlarında İran Kültür ve İslami İrşad Bakanı Sayın Dr. Mohammad Mahdi Esmaeili ile medya ve iletişim alanında mutabakat zaptı imzaladık. Bu kapsamda ülkelerimiz arasında sahte haber ve dezenformasyonun tespit edilmesi ve bunlara karşı mücadele edilmesi amacıyla iş birliğini ve deneyim alışverişini güçlendirmeyi amaçlıyoruz. Medya ve iletişim alanında da bilgi ve tecrübe paylaşımını ve ülkelerimizin iletişimden sorumlu kurumları arasında istişare ile iş birliğini teşvik etmeyi hedefleyen anlaşmanın hayırlı olmasını diliyorum.”

İstanbul'da, Pazar Günü Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak İstanbul'da, Pazar Günü Bazı Yollar Trafiğe Kapatılacak

Kaynak: Haber Merkezi