TÜSİAV, 29. kuruluş yılını kutluyor. TÜSİAV yeni yaşını Ankara Gazeteciler Cemiyetinde gerçekleştireceği resepsiyonla kutlamaya hazırlanıyor. Çok sayıda siyasetçi, iş adamı, bürokrat ve Ankara cemiyet hayatının önde gelen ismin katılacağı resepsiyon, yarın saat 19.00‘da başlayacak.

TÜSİAV’da, Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Vakıf İcra Kurulu Başkanlığı görevlerinde bulunan iş insanı Soydan Levent, yarın Gazeteciler Cemiyetindeki 29’uncu yıl kutlamasıyla ilgili, “Bu sene Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfının 29. kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyor ve TÜSİAV'ın köklü geçmişine, geleceğe yönelik vizyonuna bir kez daha şahitlik ediyoruz. Kuruluş yıl dönümü, sadece geçmişi hatırlamak, kutlamak için bir fırsat değil; aynı zamanda geleceğe odaklanmak için bir çağrı niteliği taşımaktadır. TÜSİAV, değişen dünya koşullarına uyum sağlayarak üyelerinin ihtiyaçlarına cevap vererek gelecekte de iş dünyasında etkisini sürdürmeyi hedeflemektedir. Bu özel gün vesilesiyle, başta TÜSİAV'ın kurucusu ve yönetim kurulu başkanı olan Veli Sarıtoprak olmak üzere 29 yıl süresince TÜSİAV’da emek vermiş, katkı sunmuş diğer kurucularına, yöneticilerine, üyelerine ve destekçilerine bir kez daha şükranlarımı sunuyorum. Nice başarılarla dolu yıllara” diyerek duygu ve düşüncelerini paylaştı.

İş insanı Soydan Levent TÜSİAV ailesine nasıl katıldığını ise “TÜSİAV’ın Kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanımız Veli Sarıtoprak’ın çalışmalarını yakından takip ve takdir ediyordum. Kendisi ile sürekli cemiyet hayatında karşılaşıyor, kısa sohbetler ediyorduk. Bir gün beni arayarak yanına çağırdı, artık beni de TÜSİAV çatısı altında görmek istediğini söyledi. O gün, bugündür Başkanımın yanından hiç ayrılmadım ve yıllar içerisinde baba, oğul ilişkisi kurduk. Kendisi bana hâlen “evlat” diye hitap eder” sözleriyle anlattı.   

Soydan Levent, TÜSİAV’da halen yönetim kurulu başkan vekili ve vakıf icra kurulu başkanı olarak görev yaptığını kaydederek, “Daha çok vakfın genel yönetiminden sorumluyum, Vakfın misyonuna uygun olarak stratejiler geliştirmek, bütçeyi yönetmek, vakfın faaliyetlerini yürüten departmanları, platformları denetlemek ve personel işleri benim sorumluluk alanım” ifadeleriyle vakıftaki görevleri hakkında bilgi verdi.  

ABD’den Dikkat Çeken Küba Hamlesi ABD’den Dikkat Çeken Küba Hamlesi

Veli Sarıtoprak gibi duayenin yanında var gücüyle çalıştığını ifade eden Levent, “Yorulmak nedir bilmeyen ve sürekli “Ben ülkem için ne yapabilirim” diye sorgulayan bir duayenin yanında her daim ona yetişmek, geçmişten geleceğe iz bırakmak için var gücümle çalışıyorum” açıklamasını yaptı.

İş insanı Levent, TÜSİAV’ın diğer sivil toplum kuruluşları için bir Kutup Yıldızı olduğunu da vurgulayarak, “Türk Sanayici ve İş Adamları Vakfı, Türkiye'deki öncü, örnek sanayici ve iş insanlarının bir araya geldiği 29 yıllık bir çınardır. Üyelerinin sektör çeşitliliği, sosyal ve ekonomik kalkınma üzerine odaklanması, üniversite ve iş dünyası arası köprü vazifesi görmesi, ülkemizdeki çoğu sanayici ve iş insanları derneklerinin kurulmasına vesile olması, onların arasında koordinasyonu sağlaması, birleştirici güç olması sebebiyle diğer sivil toplum kuruluşları için bir örnek, rehber ve yönlerini tayin etmek için izledikleri “Kutup Yıldızı” olmuştur” değerlendirmelerinde bulundu.

TÜSİAV’ın kurulduğu günden bu yana Türkiye için çalışmış, Türkiye’nin gelişimine önemli katkılarda bulunmuş bir vakıf olduğuna dikkat çeken Levent, “Kuruluş felsefesinde yer alan değerler olan yenilikçilik, dürüstlük, vefa ve toplumsal sorumluluk bilinci, TÜSİAV’ı bu günlere taşımıştır” dedi.  

Başkan Vekili Levent ayrıca gelecek hafta ATO’da "Tüsiav Enerji Zirvesi"ni yapacaklarını belirterek, “Tüm Türkiye’nin dikkatini enerji konusuna çekmek ve kamuoyu oluşturmak arzusundayız. Diğer etkinliklere değinecek olursak, ülkesi için hizmet etmiş ve sektöründe duayen olmuş kişilere verdiğimiz Vefa ve Çınar Ödülleri, Bilim ve Teknoloji Ödülleri, üniversite - iş dünyası etkinlikleri, vakfımız çatısında faaliyet gösteren 23 platformumuzun çeşitli etkinlikleri, her yıl olduğu gibi yine bu yıl da hız kesmeden devam edecektir” açıklamalarıyla TÜSİAV’ın bu seneki projeleri hakkında da bilgi verdi.

Muhabir: Ersan Akbaş