Cumhur İttifakı'nın adayı Hakan Tütüncü; "Antalya'nın 'Altın Çağı', Türk sinemasına yön vermiş bir Antalya adına da 'Altın Çağı' olacak. Altın Portakal Film Festivali, kaldığı yerden artan bir heyecanla geçmişte olduğu gibi devam edecek. Antalya'nın 'Altın Çağı', Türk sinemasına yön vermiş bir Antalya adına da 'Altın Çağı' olacak" dedi.

Antalya merkez ve ilçelerinde seçim çalışmalarına devam eden Tütüncü, Muratpaşa ilçesinden kültür ve sanatla ilgili en önemli mesajını vermek istediğini söyleyerek; "59 yıl boyunca nice badireler atlatmış Antalya Altın Portakal Film Festivali. Darbelere göğüs germiş, dünyada savaşlar olmuş o savaşların içerisinden sıyrılıp çıkmış, pandemiler olmuş, pandemilerin içerisinden herhangi bir şekilde zarar almadan geçmeyi başarmış. Ama ne olduysa 60. yılında, yani 2023'te Antalya Altın Portakal Film Festivali'nin iptal edildiği haberi hem Antalya'yı hem Türk sinemasını çok derinden etkiledi. Bizler bu festivalle doğmuş, bu festivalle büyümüş çocuklarız. Şimdi biz 1 Nisan 2024'ten itibaren göreve geldiğimizde Altın Portakal Film Festivali'ni Antalya için önemli bir kültür sanat etkinliği olarak tanımlayacağız" şeklinde konuştu.

Tütüncü, geçmişte olduğu gibi Türk sinemasına yön veren, Antalya halkıyla birlikte yaşayan, birlikte güçlenen, büyüyen ve geleceğe yürüyen bir festivale dönüştüreceklerini ifade etti.

Tütüncü; "Müjdeler olsun 'Antalya'nın Altın Çağı'nda, Altın Portakal yine o geçmişteki ihtişam günlerine dönecek. Altın Portakal Film Festivali sayesinde, Antalya'da bir de Türk sinemasına yön veren bir yanı, yönü olan şehir haline geliyor. 400'den fazla Yeşilçam filminin çekildiği bir yer haline geliyor" cümlelerini kullandı.

Isparta’da Bir Okulun Çatısı Yandı Isparta’da Bir Okulun Çatısı Yandı

Altın Portakal Film Festivali'nin Antalya'yı ve Türkiye'yi dünyaya tanıtmak için önemli olduğuna işaret eden Tütüncü; "O filmler üzerinden hem Türkiye'ye hem de dünyaya Antalya'mızı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün 'Şüphesiz ki dünyanın en güzel yeridir' dediği bu kenti, Antalya'mızı bambaşka bir şekilde Türkiye'ye ve dünyaya tanıtmak için de önemli bir vesile kabul edeceğiz Altın Portakalı. Çünkü Altın Portakal ne kadar güçlü olursa, Antalya Türk sinemasına yön veren bir şehir olma vasfını o kadar güçlü hissediyor. Güçlü bir biçimde geleceğe taşıyor. 'Yolun açık, bahtın da açık Antalya' diyoruz. Antalya'nın 'Altın Çağı' başlıyor. Antalya'nın 'Altın Çağı', Türk sinemasına yön vermiş bir Antalya adına da 'Altın Çağı' olacak. Altın Portakal Film Festivali, kaldığı yerden artan bir heyecanla geçmişte olduğu gibi devam edecek" cümleleriyle sözlerini tamamladı.

Kaynak: AA