​Muğla'nın kardeş kentlerinden Ukrayna’nın Sumy şehrinden Kiev Büyükelçiliği koordinasyonunda Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı destekleriyle gelen 33 öğrenci ve koruyucu anneleri Muğla’da ağırlanıyor.

Muğla’nın tarihi ve turistik yerlerini ziyaret eden öğrencilerin son durağı Bodrum oldu. Bodrum Ukraynalılar Derneği’nin organizasyonu ile ilk ziyareti Bodrum Belediyesi Trafo Kafe’ye yapan öğrenciler, 2 gün boyunca Bodrum’da kalacaklar.

Pazar ve pazartesi günü Ortaca ve Fethiye'nin antik kentleri ve ören yerlerini ziyaret edecek öğrenciler, daha sonra şehirden ayrılacak.

Bodrum Ukraynalılar Derneği’nin Başkan Yardımcısı Gaye Ateş, "Çocuklar, 10 gün boyunca Muğla’yı geziyorlar. Bodrum’da 2 gün bulunacaklar. Onlara biz de hediyeler vereceğiz. Üzerinde Bodrum yazısı olan güzel bir fincan hazırladık. Ukrayna’da savaş devam ediyor. Durum hiç ümit verici değil, çok kötü. Savaşta bulunan çocuğun psikolojisi nasıl olabilir ki? Korku içinde. Buraya gelen çocuklar, savaştan çok etkilenmiş olarak geliyor. Bunu atlatma süreci de çok uzun. Herhangi bir patlama, şimşek çocuklara korku yaşatıyor" dedi.

Aydın Didim’de Yolcu Otobüsüyle Otomobil Çarpıştı: 4 Ölü Aydın Didim’de Yolcu Otobüsüyle Otomobil Çarpıştı: 4 Ölü

Kaynak: DHA