Ankara’da öğrenciler için hayata geçirilen Genç Akademi Kafe Sıhhiye’den sonra şimdi de Genç Akademi Ulus için düğmeye basıldı.

1500 metrekarelik bir alana kurulacak Genç Akademi Ulus; sergi alanı, kafeterya, müzik stüdyosu, çok amaçlı etkinlik alanı, bireysel ve ortak çalışma alanları, sanat ve atölye adası gibi pek çok özelliğe sahip olacak.

Ankara Valiliği'nden Kuvvetli Yağış Uyarısı Ankara Valiliği'nden Kuvvetli Yağış Uyarısı

Ulus’taki BAKOM binasına yapılan merkezin mayıs ayı sonunda bitirilmesi hedefleniyor.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından çalışmalar hakkında yaptığı bilgilendirmede, “Teknolojik ve modern bir Ankara için dönüşüme başladık. Genç Akademi Kafe Sıhhiye’den sonra şimdi de 1500 metrekarelik Genç Akademi Ulus projesi için düğmeye bastık. Sergi alanı, kafeterya, müzik stüdyosu, çok amaçlı etkinlik alanı, bireysel ve ortak çalışma alanları, sanat ve atölye adası gibi pek çok özelliğe sahip olan merkezimiz Başkentlilerin yeni adresi olacak” ifadelerini kullandı.

Genç Akademi Ulus, Ankara’nın tarihi merkezi olan Ulus Meydanı’na 5 dakikalık yürüme mesafesinde olması ve metro çıkışının hemen yanında konumlanması ile öğrencilere kolay ulaşım imkânı sunacak.  

Ön cephesi Ankara Devlet Tiyatrosu’na bakan ve içerisinde seramik sanatçısı Serap Akacarlı’nın eserlerini barındıran yapının çok amaçlı bir amfisi olacak.

Özel çalışma alanlarında öğrencilere okul dersleri ile ilgili ortam sağlayacak olan merkez, öğrencilerin kitap ve kaynak bulmalarına da imkân sağlayacak.

Kaynak: Bülten