Ümraniye’de eşi ile sorunları olduğu ve sık sık darp edildiği öne sürülen S.E.K., göğsüne ateş edilmiş halde evinde ölü bulundu. Polis ekiplerinin olayla ilgili soruşturması devam ederken 26 yaşındaki kadının ailesi, cinayet iddiasında bulundu.

Ümraniye'de 16 Nisan Salı günü S.E.K., evinde ölü olarak bulundu. Olay ‘intihar’ olarak kayıtlara geçti. Ancak aile olayın cinayet olduğunu öne sürüyor. S.E.K.’nin eşi R.K. ile aldatma nedeniyle daha önce de kavga ettiğini, genç kadının ölümünden 2 gün önce arayarak dayak yediğini söylediğini belirten acılı ailesi, komşuların 2 el silah sesi duyduğunu da iddia etti.

Artvin’de 23 Gündür Kayıp Kişi, Nehirde Ölü Bulundu Artvin’de 23 Gündür Kayıp Kişi, Nehirde Ölü Bulundu

Baba T.E., kızı ve damadının 6 yıllık ilişkilerinin ardından 2 yıl önce nişanladığını ve nişandan 2 ay sonra da nikahlarının kıyıldığını söylerken Kurban Bayramının ardından da düğünlerinin yapılacağını ifade etti.

Evlendikten sonra kalacakları Ümraniye’deki eve kızlarının evi düzenlemek için ara sıra gittiğini söyleyen T.E., 14 Nisan’da kızlarının kendisini arayarak eşi tarafından dövüldüğünü söyledi. 2 gün boyunca kızlarından haber alamadıklarını ifade eden baba, 16 Nisan günü damatları tarafından aranarak kızının intihar ettiği bilgisinin verildiğini söyledi.

Kızlarının özel eşyalarını almak için Ümraniye’deki eve gittiklerinde komşularının olay günü sabah 07.00 sıralarında 2 el silah sesi duyduklarını söylediğini öne süren baba, adli tıp raporu çıkmadan serbest bırakılan damatlarının yakalanmasını ve olayın bir an önce aydınlatılmasını istiyor.

‘Beni Dövüyor’ Diye Aramış

Baba, “Kızımla en son Nisan’ın 14’ünde 22.30 sıralarında görüştük. Telefonda konuştuğumuz gün kızım ve R.K. aynı evdelerdi ve sabaha kadar aldatma konusunu konuştular. Telefonda en son görüştüğümüzde ‘Bu akşam çıkıp gelebilir misiniz?’ dedi. Saat 23.00'ü geçiyordu. Sonra biz damat ile görüştük, kızımız ile görüştük. Arayı düzeltmeye çalıştık. Yaklaşık 1,5- 2 saat sonra ikisi de bana tamam konu kapandı dediler. Bunlar demek ki sonra tekrar tartışmaya başlıyorlar" dedi. Baba, daha sonra kızlarının tekrar arayarak “Anne şu anda R.K. beni dövüyor" dediğini söyledi.

Çelişkili İfadeler

Son telefon görüşmesinden sonra kızlarına ulaşamadıklarını söyleyen baba, son telefon görüşmesinden 2 gün sonra 16 Nisan’da damatları R.K.'nin kendilerini aradığını söyledi. “R.K. beni aradı, ‘Amca neredesin? Ben eve geldim, kapıyı açtım ve içeri girdim. Baktım ki S. kendini öldürmüş’ dedi. Sonra evden çıkıp 112’yi arıyor. Ambulans ve polis istiyor. Ekipler oraya gelince; ‘Kapı açılmıyor, eşim anahtarı kapının üzerinde bırakmış’ diyor. Çelişkili ifade veriyor. Çilingir ile kapıyı açıyorlar. Benim telefonumda o konuşmalar belli, savcılara söylüyorum. O konuşmaları çıkarsınlar, baksınlar" diye konuştu.

Kızım Öldürüldü

Kızının silah bulup intihar etmediğini, ölümünün şüpheli olduğunu söyleyen baba, “Benim kızım bunu yapacak kapasitede değil, benim kızım 20 yıldır sadece bir kalemle uğraşıyor. Bu silah kızıma ait değildir. Kızım orda ölmedi, kızım öldürüldü. Bugüne kadar kalbine denk gelen bir mermi ile öldüğünü biliyorduk ama maalesef bir mermi değil. Aynı apartmanda oturan komşuları ile görüştük. Komşuları bize ‘pazartesi günü sabah 7 sıralarında iki el silah sesi geldi’ dediler. Şimdiye kadar kimse bize 2 el silah sesi olduğunu söylememişti. Bir insan kendi intihar ediyorsa bir el yeterli değil midir? Bu 2’nci mermi nerede? Bunu boş kovanı, çekirdeği nerede" ifadelerini kullandı.

Hakkında Somut Delil Yok

Adli Tıp Raporları çıkmadan damadı R.K.'nin serbest bırakıldığını söyleyen baba, “Benim kızım vefat etti, o geri gelmez ama ben ve annesi burada her gün ölüyoruz. Bu katil dışarıda elini kolunu sallayarak geziyor. Biz bunu gördükçe daha çok kahroluyoruz. Neyi bekliyorlar, ikinci cenaze gelsin, ondan sonra mı tutuklayacaklar. Bu nasıl kanun, nasıl bir düzen. Bir insan ölmüş burada, adı cinayet. R. hakkında somut delil bulunmadığı için gözaltı süresi bitmiş ve bırakmışlar. Ne kadar doğru bilmiyorum ama imza vermeye bile gitmiyormuş" diyerek yetkililerden olayın aydınlatılmasını istedi.

Kaynak: DHA