YAĞMUR TEMİZ

Dünyaca ünlü şarkıcı Celine Dion, geçen yıl aralık ayında "katı kişi sendromu" adlı nörolojik bir hastalığa yakalanmıştı.

Celine Dion'un kardeşi Claudette, son durumu açıklayarak Dion'un artık kaslarını kontrol edemediğini söyledi. Hastalığından dolayı dünya turnesini iptal etmek zorunda kalan Celine Dion’un durumunun kötüleştiği öğrenildi.

Celine Dion'un kız kardeşi Claudette, 55 yaşındaki kardeşinin en büyük hayalinin hastalığı yenerek, sahnelere dönmek olduğunu ifade etti.

Dion'un rahatsızlığı vücudun kendi sinir hücrelerine saldırmasına ve hareketi ciddi ölçüde engellemesine neden oluyor.

Şarkıcının ablası Claudette, "Çok çalışıyor ama kasları üzerinde kontrol sahibi değil. Kalbimi kıran şey onun her zaman disiplinli olması. Her zaman çok çalıştı" ifadelerini kullandı.

Claudette, kız kardeşinin başına gelenin milyonda bir görüldüğünü ve fazla insanı etkilemediği için bilim insanlarının konu üzerine fazla araştırma yapmadığını da vurguladı.

Victoria Beckham Spor Yaparken Ayağını Kırdı Victoria Beckham Spor Yaparken Ayağını Kırdı

Claudette, ekim ayında kardeşi Celine Dion'un henüz tekerlekli sandalyeye bağımlı olmadığını ve sahnelere geri dönmeyi istediğini söylemişti.

Katı Kişi Sendromu Nedir?

Katı kişi sendromu, yüksek ses ve hafif dokunuş gibi şeyler tarafından tetiklenebilen sert kaslara ve ağrılı kas spazmlarına neden olur.

Katı kişi sendromunun nedeni tam olarak bilinmiyor.

Sendromun, bağışılık sisteminin yanlışıklıkla vücudun normal dokularına saldırdığı "otoimmün hastalıklardan" kaynaklandığı düşünülüyor.

Editör: Yağmur Temiz