Van Edremit’te Mustafa Cengiz Ortaokulu bünyesinde 10 yıl önce kurulan Mor Menekşeler Kız Futbol Takımı, futboldaki başarısını kriket sporuna da taşıdı. Daha önce futbolda okullar arası turnuvada Türkiye 2'ncisi olan Mor Menekşeler, geçen yıl Afyonkarahisar'da gerçekleşen kriket şampiyonasında yıldız kızlarda 2'nci, küçük kızlarda Türkiye 3'üncüsü oldular. Mor Menekşeler, şimdi de Mayıs ayında düzenlenecek kriket şampiyonası için çalışmalara başladı.

Edremit’te Mustafa Cengiz Ortaokulu bünyesinde kurulan Mor Menekşeler Kız Futbol Takımı'nda oynayan kız öğrenciler, beden eğitimi öğretmeni Ali İhsan Özmen (42) sayesinde hayatlarında yeni bir sayfa açtı. Özmen, aileler ile görüşüp, kızları okula kazandırdıktan sonra yakınlarını ikna edip, sporcu olmalarına da imkan sağladı.

Krikette de Başarı Hedefleniyor

Mor Menekşeler Kız Futbol Takımı, zamanla spor kulübüne dönüşerek futboldaki başarısını kriket sporuna da taşıdı. 2018'de okullar arası müsabakalarda futbolda Türkiye ikinciliği elde eden Mor Menekşe Spor Kulübü, geçen yıl kurduğu kriket takımıyla da Afyonkarahisar'da gerçekleşen kriket şampiyonasına katıldı. Kriket takımı, Yıldız kızlarda 2'nci, küçük kızlarda Türkiye 3'üncüsü oldu.

TFF Dediğini Yaptı: O Kayıtlar Açıklandı TFF Dediğini Yaptı: O Kayıtlar Açıklandı

Kocaeli'nde geçen yıl okullar arası futbol müsabakalarında Türkiye 3'üncüsü olan Mor Menekşeler hem okullarına hem de ailelerine büyük mutluluk yaşattı. Ailelerin büyük destek verdiği Mor Menekşeler, şimdi de mayıs ayında düzenlenecek kriket şampiyonasına hazırlanıyor.

Kaynak: DHA