Van'da İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM) tarafından tahsis edilen alanda çelik kepenk üretimine başlayan 5 kardeş, ürünlerini yurt içi pazarının yanı sıra birçok ülkeye gönderiyor.

Gümrük Muhafaza Ekipleri 1 Milyarlık Kaçak Eşya Ele Geçirdi Gümrük Muhafaza Ekipleri 1 Milyarlık Kaçak Eşya Ele Geçirdi

İpekyolu ilçesinde yaşayan Şahin, Kamil, Timur, Bayram ve Celal Şeker kardeşler, 2015'te kurdukları şirket bünyesinde çelik kepenk üretmeye karar verdi.

İŞGEM'de kendileri için tahsis edilen atölyede usta olarak çalışan Şeker kardeşler, ürettikleri çelik kepenkleri Almanya, Irak, Fas ve Çekya gibi ülkelere ihraç ediyor.

İş yerinde 30'a yakın kişiye iş imkanı sağlayan kardeşler, ürünlerini uluslararası pazarda değerlendirerek ekonomiye de katkı sağlıyor.

"30 Kişilik İstihdam Sağlıyoruz"

İşe öncülük eden Şahin Şeker, 20 yıldır çelik kapı, çelik kepenk, alüminyum doğrama, otomasyon kapı ve pergola üretimiyle ilgilendiklerini söyledi.

Van'da 2015'ten bu yana İŞGEM'de faaliyet yürüttüklerini anlatan Şeker, "İmalat işini 5 kardeş ortak yapıyoruz. Hepimiz bir yerde çalışmıyoruz, herkes farklı kollardaki işleri yürütüyor. Çalışmalarımızın büyük bir kısmını çelik kepenk imalatı oluşturuyor. Sektördeki en büyük firmalardan biri olma özelliği bizi gururlandırıyor." dedi.

İşlerini daha da büyüterek istihdamı artırmayı hedeflediklerini belirten Şeker, sunduğu imkanlardan dolayı İŞGEM yönetimine teşekkür etti.

İŞGEM Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Gedik de iş fikri ve projesi olan ya da kendi işini kurmak isteyen girişimcilere mekan, finansal destek ve danışmanlık hizmeti verdiklerini söyledi.

İşletmelerin büyümesine katkı sağladıklarını belirten Gedik, şunları kaydetti:

"Bünyemizde faaliyet gösteren girişimcilerimizin başarı hikayeleri bizi mutlu ediyor. Kısa süre içinde gelişim göstererek yurt dışına açılma imkanı buldular. Onları tebrik ediyorum."

Kaynak: AA