İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Yalova'da eş zamanlı düzenlenen 'Mahzen-6' operasyonlarında organize suç örgütünün çökertildiğini ve 15 kişinin yakalandığını açıkladı.

Meral Akşener’den 23 Nisan Mesajı Meral Akşener’den 23 Nisan Mesajı

Bakan Yerlikaya, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Yalova İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; Yalova ile Armutlu ilçesindeki organize suç örgütü üyelerinin, Armutlu merkezli uyuşturucu dağıtımını yaygınlaştırarak, turizm sezonunda temin ettikleri uyuşturucuları satmayı hedefledikleri tespit edildi” ifadelerini kullandı.

Yerlikaya, “Yalova'da eş zamanlı olarak düzenlenen 'Mahzen-6' operasyonlarında elebaşılığını zehir taciri Cüneyt Dizdaroğlu'nun yaptığı organize suç örgütü çökertildi. Operasyonlar sonucu organize suç örgütü elebaşının da aralarında olduğu 15 şüpheli yakalandı. Operasyonlar sonucu; ruhsatsız tabancalar, pompalı tüfek ve av tüfekleri, çok miktarda uyuşturucu madde ile çok sayıda fişek ve dolu kartuşa el konuldu. Operasyonları gerçekleştiren kahraman polislerimizi tebrik ediyorum. Milletimizin duası sizinle" dedi.

Kaynak: DHA